Kedvezményes vállalati hitel mustra

Kedvezményes vállalati hitel mustra
Hirdetés
Hirdetés

Cikk2016-09-14
 

Szinte minden vállalkozó számára, szinte minden hitelcélra ma már elérhető valamilyen kedvezményes hitel. A bankok többsége nem tudja ügyfeleinek felkínálni az összes kedvezményes hitelt, így érdemes a saját banktól függetlenül is tájékozódni, hogy mi érhető el az adott cég számára. Hitelcélok, elérhető hitelösszegek és a kapcsolódó kondíciók – a legfontosabb alapinformációk a 0%-os, a Növekedési és a Széchenyi hitelekről.

Mennyiért?

Kétségtelen tény, hogy a 0%-os hitel kamatozásban verhetetlen, viszont megszerzésének esélye a három támogatott hitel közül a legalacsonyabb. Egyrészt: egyelőre extrém bonyolult a hiteligénylés folyamata, a szükséges dokumentációk és a kiutalás is (bár több hónapja elindult a program folyósított hitelről csak elvétve szállingóznak hírek…). Másrészt: ha csak az egyszerű matekot nézzük a rendelkezésre álló 44 milliárd forintos keretet várhatóan 1000 vállalkozás között fogják szétosztani (44 millió forintos átlagos hitelnagysággal számolva).

Második helyen a Növekedési Hitel szerepel, a teljes futamidőre biztosított max. 2,5%-os kamatával, melyhez nem társul semmilyen egyéb kezelési költség sem. Szeretnénk kihangsúlyozni azt, hogy a 2,5% a maximumot jelenti! Lehet olyan jó és vonzó egy ügyfél, vagy egy ügylet, teremthetünk bankok között olyan versenyhelyzetet, hogy ez a kamat alacsonyabb legyen. Találkoztunk már 1,5%-os NHP kamattal is az elmúlt időkben. ( A teljesség kedvéért meg kell jegyeznünk, hogy ez inkább a nagyobb ügyletek esetében merülhet fel.)

A Széchenyi Hitelek tartoznak a „legdrágább” kedvezményes hitel kategóriába, a kamattámogatásnak köszönhetően azonban még mindig a piaci kamatozás alatt érhető el. Látószögünkből azért sem szabad ezt a lehetőséget kiengedni, mert a hitelcélok tekintetében viszont a legnagyobb rugalmasságot mutatja.

Cégtulajdonosok számára a rendkívül összetett feltételek bogarászása mellett a legegyszerűbb megoldást az jelenti, ha az alábbi hitelkereső használatával ellenőrzik, hogy 1) a saját cégük megfelel-e a kedvezményes hitel feltételeinek, 2) ha a cég megfelel, a konkrét hitelcélra melyik kedvezményes hitel érhető el:

Széchenyi hitel
Mennyi széchenyi hiteltkaphat a céged?
  • hitelösszeg:
    max. 500 millió Ft
  • kamat:
    max. 5% fix
  • futamidő:
    max. 10 év
Több mint egy kalkulátor,
adható hitelösszeg és termékajánlat, hitelezési
tapasztalatok, buktatók és tudnivalók
Bankmonitor

Hirdetés

Hirdetés

 

Mire lehet igényelni, mekkora összegben, mennyi időre?

Működést finanszírozó rövidtávú forgóeszközhitel és folyószámlahitel kizárólag a Széchenyi Program keretében támogatott, elérhető hitelnagyság 25millió, illetve 50 millió forint.

Beruházási hitel már igényelhető mindhárom támogatott hitel keretében – 0%-os, NHP, Széchenyi Hitel -, igaz eltérő beruházási célokra és eltérő összegekben. A három hiteltípus gyakorlatilag lefed minden beruházási célt:

  • működés finanszírozás
  • vevő- és szállító finanszírozás
  • tárgyi eszköz, gépjármű vásárlás
  • kapacitásbővítés, korszerűsítés
  • részesedés, immateriális javak vásárlás
  • lakás, telephely, iroda, vásárlás, fejlesztés, bővítés

A beruházásokra fordítható támogatott hitelek eltérő összegben állnak rendelkezésre, eltérő maximális futamidő mellett.

1-abra

Ki vehet fel kedvezményes vállalkozói hitelt?

A társasági formában működő (Bt., Kft., vagy Zrt.) cégek számára a lehetőségek tárháza korlátlan: a 0%-os, a Növekedési és a Széchenyi hitelek is elérhetők. Az egyéni vállalkozók és a szövetkezetek a Növekedési Hitelt igényelhetők köréből kiszorultak, 0%-os Hitelt, illetve a Széchenyi Hitelek bármelyikére – folyószámla, forgó, beruházási – sikeresen pályázhatnak.

1-abra

Hirdetés
Hirdetés