Már csak néhány hetük van az ügyintézésre azoknak a vállalkozásoknak, amelyek még az idén szeretnének kedvezményes hitelhez jutni. Mutatjuk a határidőket, amelyeket érdemes szem előtt tartani!
Már csak néhány hét maradt az ügyintézésre
Az egyes határidőket illetően fontos figyelni arra, hogy a megjelölt időpontokig a hitelkérelmeket hiánytalanul kell benyújtani!
- November 28-ig van lehetőség a kizárólag válság jogcímű támogatást tartalmazó Széchenyi Beruházási Hitel MAX+ és Agrár Beruházási Hitel MAX+ hitelkonstrukciókra vonatkozóan hiánytalan hitelkérelmeket benyújtani, illetve a kizárólag csekély összegű támogatást tartalmazó Széchenyi Beruházási Hitel MAX+ hitelkérelmek beadására.
- December 8-ig fogadnak be továbbá kizárólag válság jogcímű Széchenyi Folyószámlahitel MAX+ és Széchenyi Likviditási Hitel MAX+ hitelkérelmeket.
- A kizárólag csekély összegű támogatást tartalmazó hitelkérelmeket illetően Széchenyi Folyószámlahitel MAX+ és Széchenyi Likviditási Hitel MAX+ valamit a Széchenyi Mikrohitel MAX+ hitelkérelmek befogadása változatlanul december 31-ig lehetséges.
- A Széchenyi Lízing MAX+ kérelmek befogadására vonatkozó, Széchenyi Kártya Programnál a befogadási határidő december 13. a Kavosz tájékoztatása szerint.
A kérelmek regisztráló irodában történő befogadása nem automatikus – hívta fel a figyelmet tájékoztatójában a Kavosz. A regisztráló irodákban a benyújtott kérelem egyes igénylési feltételeinek ellenőrzésére és támogatási szempontú vizsgálatára kerül sor, amelynek eredményeképpen a kérelem elutasításra is kerülhet.
A végleges döntés meghozatala az adott finanszírozó hatásköre, ott kerül sor a benyújtott kérelem érdemi, szakmai szempontú bírálatára. A választott pénzügyi intézmény közvetlenül értesíti a vállalkozást az általa elvégzett bírálat eredményéről (jóváhagyás vagy elutasítás), illetve jóváhagyás esetén a hitel/lízingnyújtás feltételeiről.
Hirdetés
Hirdetés
Mire kell figyelni a dokumentáció összeállításánál
A kérelem elfogadására vonatkozó döntés érdekében, célszerű, ha a hitel iránt érdeklődő vállalkozások a hiteligénylés benyújtása előtt megteszik a következő lépéseket.
- Áttekintik pénzügyi kimutatásaikat, gondolva itt a lezárt üzleti év(ek)ről szóló beszámolót és a főkönyvet.
- Ellenőrzik, hogy van-e lejárt köztartozásuk – amennyiben igen, azt rendezzék. (A lejárt köztartozás és a veszteséges működés kizáró feltétel a Széchenyi hiteleknél.)
- Pontosan felmérik, hogy milyen célra és mennyi forrásra van szükségük, illetve megfelelnek-e a Széchenyi hitel igénybevétele feltételeinek. (Erről korábbi cikkünkben részletesen is írtunk).
- Tájékozódjanak továbbá arról, hogy melyik bank nyitott arra, hogy a Széchenyi MAX+ hitelkonstrukció valamelyikével finanszírozza a vállalkozást. (A regisztráció során meg kell jelölni a finanszírozót, ha pedig az adott pénzintézet elutasítja a kérelmet, elölről kezdődik a folyamat.)
Az esetleges hiánypótlásokkal sok időt lehet veszíteni, ezért célszerű a dokumentáció összeállítására időt fordítani. Amennyiben az előkészítés során elakadnál, kérdésed lenne, keresd bizalommal a Bankmonitor szakértőit!
2024-ben is folytatódik a Széchenyi Kártya Program
Azoknak a vállalkozásoknak tehát, akik még az idén szeretnének kedvezményes forráshoz jutni, minél előbb el kell indítaniuk a hitelkérelmeket. Kapkodni azonban nem érdemes: a Széchenyi Kártya Program ugyanis jövőre is a jelenlegi feltételekkel folytatódik.
- Marad a fix, évi 5 százalékos kamat és
- a hitelcélok széles körére (napi működés finanszírozásától, a beruházásokig) lesz elérhető a kedvezményes forrás.