Egyik mélypontról a másikra csökken a jegybanki alapkamat. A sorozat ma sem szakadt meg, az MNB Monetáris Tanácsa 0,1 százalékponttal 2,6 százalékra mérsékelte az alapkamatot. A hírt bizonyára nagyon várták a bankhitelt törlesztő magyarok, mert ha csökkent az alapkamat, akkor csökkent a törlesztő részlet is. Eddig.
A forintban folyósított, 3, 6 vagy 12 havonta változó kamatozású lakáshitelek kamata a Budapesti Bankközi Kamatlábhoz (BUBOR) van kötve. Egyszerűen fogalmazva: ha esnek a kamatok, esik a BUBOR is és fordítva. Ez történt egészen eddig. Csakhogy mint az ábránkból is látható a legutóbbi jegybanki kamatvágás óta a BUBOR alig változott, így várhatóan a mostani lépés hatására sem fog. Ez pedig azt jelenti, hogy a törlesztő részletek menetrendszerinti csökkenésére aligha lehet számítani.
A mostani jegybanki döntés más meglepetést is hozott az adósoknak. Eddig a kamatcsökkentés hatására rendre gyengülni kezdett a forint az euróval és ezzel együtt a svájci frankkal szemben is, ami nem volt jó hír a devizahitelt törlesztők számára. Ma viszont a forint árfolyama alig mozdult el az újabb kamatcsökkentés hatására, ami mindenképpen jó hír a devizában eladósodottak számára.
Rossz hír az újabb kamatvágás a pénzüket bankbetétben tartók számára, hiszen a lekötött betétek amúgy sem acélos 3-3,5 százalékos kamatán a lépés tovább faraghat. Mindenképpen érdemes elgondolkozni azon, vajon ennyiért megéri-e bankban tartani spórolt pénzünket, hiszen például a befektetési alapokban alig valamivel nagyobb kockázattal a bankbetétnél jóval nagyobb hozamot érhetünk el.
Ha te sem vagy elégedett a már-már csak nagyítóval látható méretű bankbetéti kamatokkal, kalkulátorunkkal kiválaszthatod a jobb hozammal kecsegtető, számodra legmegfelelőbb befektetési alapot.
1
Maradt benned kérdés? Véleményed van? Szívesen látjuk! Szólj hozzá írásunkhoz lentebb, vagy írj a jobb oldalon található „Kérdezz tőlünk” felületen! Mindenkinek válaszolunk.