Egyre több lakásvásárló érdeklődik a külső budapesti kerületek iránt, derül ki a Duna House Barométer novemberi adataiból. A belső kerületek iránti kereslet eközben jelentősen visszaesett, amiben nagy szerepe lehet a befektetői céllal vásárlók eltűnésének.
Idén novemberben is a II. (15,8%), a XI. (16,5%) és a XIII. (16%) kerületben szerettek volna lakást vagy házat vásárolni a legtöbben, ám az utóbbi iránt már némileg csökkent az érdeklődés (-1,1%). Ezzel párhuzamosan az összes belvárosi kerület (V., VI., VII., VIII., IX.) veszített a népszerűségéből valamelyest, ami a befektetési céllal vásárlók elmaradásának tudható be. (A Duna House Barométer szerint egy év alatt 43%-ról 25%-ra csökkent az arányuk Budapesten.) A belváros azonban még most is kifejezetten keresett, és ahogy az a táblázatunkból is kiderül, még mindig megelőzi a külső kerületeket. Ez utóbbiak közül egyedül a 17. kerület „rontott” valamicskét, míg a XVIII. és a XXI. kerületek népszerűsége egy év alatt jottányit sem változott.
A központtól messzebb elhelyezkedő városrészek iránti nagyobb vásárlói figyelem már tart egy ideje, ennek elsődleges oka az, hogy itt még mindig alacsonyabbak a négyzetméterárak, ám az otthoni munka miatt is mind többen vállalják be a nagyobb távolságokat, hiszen heti egy-két nap bejárást még megoldhatónak tartanak. A járvány miatti korlátozások is rásegítettek a trendre, hiszen felértékelődtek a családi házak, valamint az olyan társasházak, amelyekhez önálló kert is tartozik.
Érdekes látni, hogy az ingatlant keresők zöme még mindig inkább Budán néz szét, illetve a pesti oldalon a XIII. és a XIV. kerületek felkapottak még. Azt azonban tudni kell, hogy minden kerületnek vannak népszerűbb, illetve kevésbé népszerű részei, így ezeket sem lehet (vagy inkább nem érdemes) egyetlen homogén tömbként kezelni.