Ki lopta el a GDP növekedést? – Tipp: Nem a Te fogyasztásod!

Ki lopta el a GDP növekedést? – Tipp: Nem a Te fogyasztásod!
Hirdetés
Hirdetés

Videó2024-12-07
 

Eljött a történelmi pillanat: itt a Bankmonitor első művészeti performansza! Természetesen nem csak erről lesz szó a legfrissebb Pénzügyi Fröccsben. Molnár Péter és Vörös Benjámin a hét aktuális gazdasági ás pénzügyi híreivel jelentkeznek a Bankmonitor stúdiójából, és nézői kérdésekre is válaszolnak. Tarts velünk!

Elemzőink a magyar gazdaság állapotát és kilátásait járják körül a legfrissebb KSH GDP-adatok, az EU-s források akadozása, a külpiaci függőség és a hitelminősítések tükrében. Mindezt könnyed, humoros, a közönséget bevonó stílusban tálalják a műsorvezetők, akik az aktuális gazdasági kérdéseket globális kontextusban – a BRICS, illetve az USA esetleges vámintézkedései – is szemléltetik. Emellett a műsor végi performansz és a nézői kommentek feldolgozása oldja a gazdasági témák súlyát.

Miről lesz szó az aktuális Pénzügyi Fröccsben?

  1. Magyar gazdasági növekedés és a KSH adatai:
    A szolgáltatások 0,8 százalékponttal húzták a növekedést, de az ipar és a mezőgazdaság visszavetette a teljesítményt. A fogyasztás 4,5%-kal nőtt, ami a magasabb reálbéreknek köszönhető. Az ipar gyengeségét a német piac lassulása, a mezőgazdaságét pedig az aszály okozta. Rövid távon nem látszik megoldás a túlzott német függőség csökkentésére.
  2. EU-források hiánya:
    Már fél éve nem érkezett uniós pénz, ami komoly kiesést jelent. A kormány nem siet a feltételek teljesítésével, ezért a Moody’s rontotta Magyarország kilátásait.
  3. Globális kihívások:
    Donald Trump védővámokat lebegtetett be a nem dollárban kereskedő országok felé, miközben a BRICS tagjai a dollárt igyekeznek megkerülni – ez bizonytalanságot szülhet a világpiacon.
  4. Fogyasztás vs. exportfüggőség:
    Jobb lenne, ha a növekedést a belső fogyasztás tartaná fent, de a magyar piac kicsi, így rövid távon ez nem reális. Az alternatív kereskedelmi kapcsolatok kialakítása szintén kihívás, mivel sok feltörekvő ország helyben, olcsóbban termel.
  5. Nézői interakciók és művészeti performansz:
    A műsorvezetők “aranymalac” vagy “fabatka” kommenteket kértek a nézőktől, hogy jelezzék tetszésüket. Egy plüssmalacot ragasztottak a falra, parodizálva egy híres művészeti akciót, ami persze gyorsan kudarcba fulladt. Nézői interakciók és sorsolás.

A teljes műsort megnézheted Youtube csatornánkon vagy meghallgathatod a Spotify-on.

Hirdetés
Hirdetés