Hitelhez jutás nyugdíjasként: így lehetséges

Hitelhez jutás nyugdíjasként: így lehetséges
Hirdetés
Hirdetés

Cikk2017-10-11 Frissítve: 2021-08-06
 

Élethelyzettől és életkortól függetlenül bárkinek szüksége lehet anyagi segítségre, így adott esetben a hitelfelvétel is elkerülhetetlenné válik. Éppenséggel nyugdíjasként is lehetőségünk van arra, hogy hitelhez jussunk, viszont külön figyelni kell, hogy a bank milyen elvárásokat támaszthat velünk szemben. Most azokat a tényezőket szedtük össze, amelyek egy személyi kölcsönnél vagy jelzáloghitelnél meghatározhatják a mozgásterünket.

Nyugdíjasként is ezernyi oka lehet, hogy hitelfelvételhez folyamodunk. Lehet, hogy éppen az unokák támogatása a cél, de természetesen egy váratlan kiadás, vagy például egy lakásfelújítás is okozhatja, hogy anyagi segítségre van szükség. Nézzük is azokat a szempontokat, amelyek meghatározzák, hogy mennyire lehetünk esélyesek a hitelre nyugdíjasként.

Alapvetően a bankok két tényezőre szoktak nagy figyelmet fordítani, ha nyugdíjas hitelfelvevőről van szó, mégpedig az életkorra és a jövedelemre.

Hirdetés

Hirdetés

Életkor: max. 75 év lejáratkor

A banki gyakorlat alapján elmondható, hogy az idősebb hiteligénylők esetében az a kritikus pont, hogy a hitel lejáratakor hány évesek is lesznek. A banki gyakorlat alapján így azt látjuk, hogy 70-75 év a hitelezhetőség korlátja, vagyis ennyi idősen lehet hitelhez jutni.

Mindez azt jelenti, hogy 70 évesen még esélyünk van 5 évre hitelt felvennünk (ha a jövedelmi hátterünk is biztosított). Ugyanakkor amennyiben 72 évesen vennénk fel egy 5 éves hitelt, akkor ez csak úgy oldható meg, ha adóstársként egy fiatalabb családtag is megjelenik a hitelben.

Jövedelem: 85 ezer Ft a minimális elvárás (nyugdíj, vagy bér)

A másik oldalról, vagyis a jövedelem szempontjából nagyon fontos, hogy milyen jogcímen érkezik a számlára a pénz, a legtisztább eset az öregségi nyugdíj és a korkedvezményes ellátás esetében van. Szóba jöhet még a rokkant ellátás, ha véglegesített vagy özvegyi nyugdíj, ha az a hitel teljes futamideje alatt jár. Arra viszont számítani kell, hogy a nyugdíjnak/ellátásnak a személyi kölcsönnél legalább a 85 ezer forintos szintet, míg a jelzáloghitelnél a minimálbért el kell érnie, hogy reális esély legyen a hitelre.

Melyik hitelt válasszam?

A személyi kölcsön olyan megoldást jelent, ami bárki számára jól jöhet, ha gyorsan elkölthető összeget szeretne, amit gyakorlatilag bármire fordíthat, ráadásul úgy, hogy nem kell elzálogosítani az ingatlant. Tehát alapvetően akkor szolgál jó megoldásként, ha nincs ingatlanfedezet, vagy nem elfogadható a bank által (esetleg nem akarjuk elzálogosítani), és jellemzően kisebb összegekre van szükség (1-2 millió forint).

A megfelelő hitel kiválasztásának jelentős szerepe van: 1 millió Ft személyi kölcsönt 5 éves futamidőre (100 ezer forint havi nyugdíjjal) legjobb esetben 10,98%-os THM-mel vagyis 21 538 forintos törlesztővel juthatunk, míg a legrosszabb ajánlat mellett 24,9%-os THM-mel és 38,4 ezer forintos havi kiadással.

A kalkulátorunk használatával Te is könnyen kiderítheted, hogy milyen nagyságú személyi kölcsönre számíthatsz.

Mennyi személyi hitelt kaphatok?
Perceken belül megtudhatod, hogy:
Részletes adatokat kérünk és ennek fejében +/-10%-os pontossággal jelezzük a felvehető hitel összegét és a havi törlesztő összeget!
Ne feledd, ez több mint egy kalkulátor!
Adataid megadása után szakértőnk megválaszolja minden kérdésedet és segít az ügyintézésben is.
Bankmonitor
Még nem nem adtál meg jövedelmet!
Ft
Ft
Ft

A meglévő hitelek, hitelkeretek, hitelkártyák jelentősen befolyásolják a felvehető hitel összegét, és a banki elbírálás eredményét!

Számodra elérhető hitelek:
Sajnos nem találtunk a megadott feltételeknek megfelelő hitelt.
Az alábbi ok(ok) miatt, számodra sajnos nem elérhető a személyi kölcsön:
Kérj ingyenes visszahívást személyi hitel szakértőnktől!
Ft
A lenti gomb megnyomásával elfogadom az adatvédelmi tájékoztatóban
Köszönjük, hogy leadtad érdeklődésed!

Az eredményeket elküldtük az email címedre.
Ha nem érkezik meg perceken belül, ellenőrizd leveleződ „spam/levélszemét” mappáját is!
Itt folytasd az igénylésed
Plussz adataiddal eléred
előzetes hitelminősítésed eredményét
személyre szabott hitelajánlatodat

Amennyiben egy előre eltervezett nagyobb összegű, jellemzően 2 millió forint feletti kiadásról van szó, a szabad felhasználás hitel lehetőségét érdemes átgondolni. Viszont ez esetben akárcsak egy lakáshitelnél az ingatlan fel kell ajánlani fedezetként, ráadásul a dokumentációs és ügyintézési igény is egy lakáshitelével vetekszik. De a személyi kölcsönnél a jövedelem nagysága miatt is hamar korlátokba lehet ütközni az elérhető hitelösszeg terén.

A választás során azt is figyelembe kell venni, hogy egy szabad felhasználású jelzáloghitelnél az induló költségek 80-90 ezer forintra is rúghatnak, míg egy személyi kölcsönnél ez 10-20 ezer forint.

Bármelyik hiteltípus mellett is döntsünk, célszerű jól átgondolni a helyzetet. Az nagyon fontos, hogy csak olyan törlesztőt vállaljunk be, aminek a törlesztése nem okoz gondot, vagyis kigazdálkodható a költségvetésből.

Hirdetés
Hirdetés