Egy év alatt jelentősen megváltozott a budapesti kerületek népszerűsége az ingatlant keresők körében: a központi területeket kevesebben keresik, az olcsóbb, külső részek iránt viszont nőtt az érdeklődés. Az elmúlt egy év nagy nyertese a 14. kerület (Zugló), de a 11. és a 15. kerület is kedveltebb lett az elmúlt időszakban.
A budapesti ingatlanpiac viharos időszakon van túl az elmúlt egy-másfél évben. A drasztikus áremelkedés sokakat a külső kerületek felé „hajtott”, amire ráerősített a fővárosi idegenforgalom satufékezése is, ami miatt a korábban jól „tejelő” belvárosi lakások jelentős része kiadhatatlanná vált, a digitális oktatás hatására pedig az albérletekben lakó diákok száma is megfogyatkozott. Ehhez jött hozzá az, hogy a budapesti lakásárak az elmúlt években dinamikusan emelkedtek: a budai panelek átlagos négyzetméterára például 572 ezer forint, de a pestiekért is 525 ezer forintot kérnek jelenleg, míg a tégla lakásoknál 792 ezer forint illetve 613 ezer forint az átlagár.
A külső kerületek növekvő népszerűsége azonban annak is betudható, hogy a járvány miatti teljes vagy részleges home office-nak köszönhetően ma már kevésbé probléma, ha a lakás messze van a munkahelytől, a zöld környezet és a használható méretű kert pedig mind fontosabb szempont vásárláskor. Mint ahogy a nagyobb élettérbe költözés is mind gyakoribb oka az ingatlanvásárlásnak: 2021. februárban a budapesti ügyfelek 48%-a ezzel az okkal adta el ingatlanját a Duna House hálózatán keresztül.