Lássuk, milyen információk láttak napvilágot a héten, melyekről minden érdeklődőnek tudnia kell! Lesz szó a babaváró-állampapír bizniszről, a készpénzfelvételi limit változásáról, az új otthonfelújítási támogatásról, a bankkártyákhoz kapcsolódó biztosításokról, illetve egy olyan piszkos trükköt is leleplezünk, amivel sok pénzügyi tanácsadó próbálkozik!
Befektetted a Babavárót? Több mint 5 milliót kereshettél!
Talán az évtized államilag támogatott befektetése volt a Babaváró hitel, még gyermekvállalás nélkül is. Aki leleményes volt, nagyon sokat tudott keresni a kormány családtámogatási programjának köszönhetően. De mennyire volt jövedelmező ez a lehetőség? Még most is érdemes igényelni? Tudd meg a részleteket cikkünkből!
Mennyit spórolhatnak a magyarok, ha 250 ezer Ft-ra emelik a díjmentes készpénzfelvételt?
Egy javaslat alapján a bankszámláról havonta ingyenesen felvehető készpénz összegét 250 ezer Ft-ra emelnék a jelenlegi 150 ezer Ft-ról. A Bankmonitor kiszámolta, hogy ezzel a lépéssel egy számlatulajdonos évente mennyi pénzt spórolhat. Kíváncsi vagy a válaszra? Kattints és tudd meg!
Új vidéki otthonfelújítási támogatás jön, itt vannak a feltételek!
A heti kormányinfón új otthonfelújítási programot jelentettek be. Az új támogatás hasonló lesz a 2021-22-ben futott lakásfelújítási támogatáshoz, így az eddigi részletek ismeretében összehasonlítottuk a régi és a várhatóan 2025-ben induló lehetőséget és utánajártunk a feltételeknek. Lássuk a részleteket!
Te tudod milyen biztosítás jár a bankkártyádhoz?
Számos bankkártyához beépített utasbiztosítás kapcsolódik, sokan azonban mégsem tudjuk, hogy pontosan mire és mekkora összeghatárig nyújt védelmet. Gyakori az is, hogy a kártyabirtokosok arról sem tudnak, hogy van biztosításuk, vagy éppen a fordított eset is előfordul: azt hisszük, tartozik utazási védelem a kártyánkhoz, holott csak külön díj ellenében lehet mellé igényelni. Cikkünkben összegyűjtöttük, hogy melyik banknál, milyen biztosításokat tartalmaznak a bankkártyák alapesetben.
A pénzügyi tanácsadók piszkos trükkje – ne dőlj be ennek!
Gyakori turpisság a pénzügyi tanácsadók részéről, hogy a reálisnál jóval szebb befektetési eredményekkel kecsegtetik a leendő ügyfeleiket. Ha azonban kicsit mélyebbre ásunk, észrevehetjük, hogy az egyik legfontosabb tényezőt kifelejtették a számításokból. Így veheted észre, ha szédíteni akar egy tanácsadó!