Személyi kölcsön: lássuk a legjobb ajánlatokat!

Személyi kölcsön: lássuk a legjobb ajánlatokat!
Hirdetés
Hirdetés

Cikk2016-11-17 Frissítve: 2021-10-18
 

Hitelfelvételkor mindenki a legjobb, legolcsóbb terméket keresi. Ma már olyan hitelkamatokat találsz a piacon, hogy tátva marad a szád. De mit kell vállalnod, hogy valóban a legkedvezőbb hitelt kapd meg? Milyen kamatra és milyen feltételekkel vehetsz fel személyi kölcsönt?

Magasabb jövedelem, alacsonyabb kamat

Bármikor adódhat olyan helyzet, amikor hirtelen nagyobb összegre van szükséged. Ilyenkor kézenfekvő megoldás a fedezet nélkül igényelhető személyi kölcsön. Az első gondolat természetesen az, hogy drága. Ez mára már megdőlt. Persze az attraktív kamatért körbe kell nézni a hitelpiacon. Lehet, hogy nem a számlavezető bankodnál fogod megtalálni az álomhitelt. Néha ki kell lépni a komfortzónából. A kényelem, vagy a megszokás sokba kerülhet.

Azokért az ügyfelekért, akik 250-300 ezer forint között keresnek legalább havonta, óriási verseny folyik a bankok között.

Hirdetés

Hirdetés

Rég nem a 10% alatti kamat a feltűnő

Sok banknál elérhető már a 10% alatti személyi kölcsön-kamat. Lassan ott tartunk, hogy egy közepes árazású, ingatlanfedezetes hitel kerül annyiba, mint egy jobb személyi kölcsön. Persze az alacsony kamathoz elengedhetetlen az átlagosnál valamivel magasabb jövedelem.

Hiszen minden bank olyan ügyfeleket céloz meg, akikről nagy biztonsággal elmondható, hogy stabil jövedelemmel rendelkeznek, relatíve magas hitelösszeget vesznek fel. Te, mint ügyfél annál értékesebb vagy a bank számára, minél stabilabb és magasabb a jövedelmed. Ezt pedig nem kevés kamatkedvezménnyel is díjazzák.

Amennyiben a nettó jövedelmed eléri legalább a 240-280 ezer forintot havonta, már 6,99%-os kamat mellett is hozzájuthatsz a személyi kölcsönhöz.

szemkolcs20161117

Most nézzük meg ugyanezt az összeget ingatlanfedezettel!

jzh20161117

Néhány tízezer forint a különbség az ingatlanfedezetes hitelek javára a teljes visszafizetést nézve. Azonban az induló költségeket se felejtsd el számolni! Ugyan jelzáloghitel esetében az induló díjak jó részét visszakapod, de ezekért akkor is a zsebedbe kell nyúlni a hiteligénylés alkalmával.

Esetenként olyan díjakkal is találkozhatsz, amit a bank nem számít a THM-be. Ilyen lehet például az utalási díj. Éppen ezért ne vakítson el az alacsony THM, figyelj mindig a plusz költségekre is.

Kalkulátorunk segítségedre lesz a jó választásban!

Mennyi pénzre van szükséged?
Ft
év
Bankmonitor

Tartsd be a következőket és nem lesz gond!

  1. Számold végig mire mennyit költesz havonta és mekkora hiteltörlesztő fér még bele.
  2. Elsőként a számlavezető bankod hiteleit néz meg.
  3. Ne ugorj fejeset az első ajánlatba, NÉZZ KÖRBE MÁSHOL is
  4. A szabad felhasználás nem azt jelenti, hogy több hitelt igényelj, mint amire valóban szükséged van.
  5. Figyelj az induló költségekre.
  6. Nézd meg, változhat-e a kamat a futamidő alatt.
Hirdetés
Hirdetés