Ugyan nem rövid idő alatt, de sikerült orvosolni az energiahatékonysági pályázatok informatikai rendszereinek technikai problémáit. Álljunk tehát készen, és aki már minden szükséges dokumentummal rendelkezik, az mától be is adhatja a pályázati anyagát.
Első lépcsőként szeptember 22-én jelent meg az elavult kazánok, tüzelőberendezések új, nagyobb energiahatékonyságú fűtőberendezésekre történő cseréjét célzó pályázat. Erre egymilliárd forint jut. Szeptember 25-én követte a háztartásigép-csere program 627,1 millió forintos keretösszeggel, majd 29-én a nyílászárócsere-pályázatok 1,1 milliárd forinttal. Az NFM (Nemzeti Fejlesztési Minisztérium) 1 milliárd forinttal támogatja a lakások fűtésének korszerűsítését, amire magyarországi lakóhellyel rendelkező magánszemélyek pályázhatnak.
A pályázatok célja energetikailag nem hatékony berendezések cseréje, mellyel energia-megtakarítást, ezáltal jelentős rezsiköltség csökkentést érhet el a lakástulajdonos.
Nézzük a részleteket! Ki, mikor mire pályázhat?
A kazáncsere-pályázaton 40 százalékos támogatást, pályázatonként és lakásonként maximálisan bruttó 650 ezer forintot lehet elnyerni, utófinanszírozási rendszerben.
Milyen ingatlan lehet a pályázat tárgya?
- Lakott lakóépület, mely legfeljebb 4 lakásból áll
- Kazáncsere programban való részvétel esetén, a lakás önálló gépészeti egységgel rendelkezik.
- A lakóépület 2006. december 31-én jogerős használatba vételi engedéllyel rendelkezik.
- Rendelkezik energetikai tanúsítással.
Hasznos tanácsok, mire figyeljünk
- A beérkezett pályázatok érvényesek, azok újbóli benyújtására nincs szükség.
- A beruházások a tényleges pályázati benyújtás előtt nem kezdhetőek meg.
- Megkezdett beruházáshoz a hatályos jogszabályok alapján nem adható vissza nem térítendő támogatás.
Maradt benned kérdés? Véleményed van? Szívesen látjuk! Szólj hozzá írásunkhoz lentebb, vagy írj a jobb oldalon található „Kérdezz tőlünk” felületen! Mindenkinek válaszolunk.