Sok embernek gondot okoz, hogy a hiteleinek törlesztését a lehető legkönnyebben meg tudja oldani. Ha Te is köztük vagy, írásunkból megtudhatod, melyik hitelnél milyen törlesztési móddal és ütemezéssel járhatsz a legjobban.
Személyi kölcsön, lakáshitel, hitelkártya vagy folyószámlahitel tartozásod van? Mindegyik tartozást más-más módon érdemes rendezned. Elsősorban az nem mindegy, hogy hitelkeretből fennálló vagy törlesztőrészlet jellegű kötelezettségről van szó.
Összességében elmondható, hogy a hitelkeret jellegű tartozásokat havonta érdemes rendezned, de legalábbis a nagy részét érdemes hónapról hónapra visszafizetned. A törlesztőrészlettel fizetendő hiteleket pedig általában érdemes lehet előtörlesztened.
Személyi kölcsön
A személyi kölcsön tartozásodat apránként havi törlesztőrészletekkel fizeted ki, a rendezését pedig elsősorban elő- és végtörlesztéssel tudod a legegyszerűbben megoldani. Megspórolhatsz kamatokat, emiatt olcsóbbá teheted a hiteledet. Ebben az esetben a bankod a hiteled futamidejét vagy a havi törlesztőrészletedet csökkenti.
Tehát a gyorsabb törlesztés receptje:
- Elő- és végtörlesztés
- Hitelkiváltás jobb feltételekkel rendelkező személyi kölcsönnel
Hirdetés
Hirdetés
Lakáshitel
A lakáshiteledet szintén a havi törlesztőrészletek megfizetésével törleszted. Önsegélyező pénztárból is lehetséges a lakáshiteled törlesztése, így oda történő befizetéseid esetén adóforintokat is tudsz fordítani erre a célra. 2018-ban még kérheted a munkáltatódtól a lakáshitel Cafeteriát, mely még adómentesen adható. 2019-től azonban megszűnik ez az adómentes juttatási forma. A lakáshiteledet szintén érdemes előtörlesztened, mellyel kamatokat spórolsz meg. A lakástakarék például tökéletes megoldás az előtörlesztés megvalósítására. A bank a betörlesztéskor a hiteled futamidejét vagy a havi törlesztőrészletedet csökkenti.
Tehát a gyorsabb törlesztés receptje:
- Önsegélyező pénztár
- Lakáshitel Cafeteria (már csak 2018-ban)
- Elő- és végtörlesztés (például lakástakarékból)
Hitelkártya
A hitelkártya igénylésekor kapsz egy hitelkeretet, mellyel rendelkezhetsz. Ebből költhetsz, és erre tölthetsz vissza pénzt. Bármikor kérheted a hitelkereted összegének módosítását, melyet a bankban újra elbírálnak. A hitelkártyáról a hitelkereted erejéig költhetsz. Hónapról hónapra a határidőig érdemes visszafizetned a teljes tartozásodat.
Ha a költségek vagy bármi más miatt a kereted nem lenne elég, és túlköltésed keletkezne, akkor a bank blokkolja a kártyádat egészen addig, amíg be nem fizetsz annyi pénzt a hitelkártyádhoz tartozó hitelszámládra, amennyivel a hitelkereten belülre kerülsz, és ameddig nem kéred a blokkolás feloldását. Bizonyos összeggel történő túlköltésed esetén a bank felmondhatja a hitelkártya szerződésedet.
Mielőtt kicsúsznál a keretből, érdemes személyi kölcsönnel kiváltanod a hitelkártya tartozásodat, amennyiben a tartozásod hónapról hónapra nagymértékben nem csökken, ezzel havonta meg tudod oldani a törlesztést.
Tehát a gyorsabb törlesztés receptje:
- A teljes tartozás befizetése, és a hitelkártya megszüntetése, vagy
- Hitelkiváltás személyi kölcsönnel
Folyószámlahitel
A folyószámlahitel az előzőhöz hasonlóan szintén hitelkeret típusú hitel. A keret erejéig bármikor költhetsz pénzt, illetve bármikor visszafizethetsz rá bármekkora összeget. Minél hamarabb megéri visszafizetned a teljes felhasznált összeget. Ha a tartozásod egyik hónapról a másikra jelentősen nem csökken, akkor érdemes lehet személyi kölcsönnel kiváltanod a folyószámlahitel tartozásodat! Ezután a személyi kölcsönt törlesztőrészletekkel törleszted, és túl leszel a hiteleden. Nem mellesleg, ez általában olcsóbb megoldás is, mint a folyószámlahitel.
Tehát a gyorsabb törlesztés receptje:
- A teljes tartozás befizetése, és a hitelkeret megszüntetése, vagy
- Hitelkiváltás személyi kölcsönnel
Következzen összefoglaló táblázatunk!
Nézd meg Hitelkiváltással kapcsolatos cikkeinket is:
Legyél észnél, váltsd ki a hiteleid!
Mit kell tudni a hitelkiváltásról?
Kalkulátoraink segítségével megtalálod a számodra kedvező megoldást!
1