Személyi kölcsön érdeklődőknél egyre többször látunk a Bankmonitornál olyan típusú és összegű jövedelmekkel, amik finoman szólva sem hitelezhetőek. Ezért összegyűjtöttük Nektek, hogy milyen típusú és mekkora minimális összegű jövedelemmel kaphatsz jó eséllyel személyi kölcsönt.
Mivel a személyi kölcsönök mögött nincs ingatlanfedezet, az adható hitelösszeget csakis a jövedelmed határozza meg. Ez ugyanis a hitel visszafizetésének legfőbb és ebben az esetben egyetlen biztosítéka. Nem csak az nem mindegy, hogy mennyi, de az is nagyon fontos, hogy honnan kapod a jövedelmedet.
Ami biztos, hogy jövedelmet minden hiteligénylésnél igazolnod kell, legyen az egy egyszerű folyószámla hitelkeret, személyi kölcsön, vagy lakáshitel. A mindenkori nettó minimálbér (jelenleg 73.815 Ft) igazolása alapfeltétel, de többnyire nem elegendő több százezer forintos hitelösszeg felvételéhez. Bár van olyan bank is, ahol ennél kevesebb a minimálisan elvárt igazolt jövedelem. A realitás azonban az, hogy sokszor még minimálbérrel is elég nehéz hitelt felvenni, nemhogy ennél alacsonyabb jövedelemmel.
Megnéznéd, mekkora személyi kölcsönt vehetsz fel? Kalkulátorunk megadja a választ.
Hirdetés
Hirdetés
Nézzük, milyen jövedelemmel van esélyed személyi kölcsönt felvenni?
Az alábbiakban összegyűjtöttük, hogy milyen jövedelmeket fogadnak el a bankok hiteligénylésnél.
Elsődleges jövedelmek
- Munkabér
- Öregségi, vagy korkedvezményes nyugdíj
- Véglegesített rokkantsági ellátás/nyugdíj
- Bányászjáradék
- Életjáradék
- Megbízási díj
Kiegészítésként elfogadható jövedelmek
Ez az a kategória, mai ugyan elfogadható, de mellette feltétlenül szükség van a fentebb már felsorolt jövedelmek valamelyikére.
- GYES
- GYED
- GYET
- Családi pótlék
- Házastársi tartásdíj
- Bármilyen családtámogatási ellátás
- Bónusz
- Bérleti díj
- Cafetéria
- Ingatlan bérbeadásból származó jövedelem (amennyiben bankszámlára érkezik)
Nem elfogadható jövedelmek
Sajnos ez a kategória is létezik és sok hiteligénylés már itt meg is bukik.
- Bármilyen típusú NEM véglegesített ellátás, vagy nyugdíj
- Segély
- Rehabilitációs ellátás
- Közfoglalkoztatási bér (magyarul: közmunkából származó jövedelem)
A fenti kategóriák között átfedés lehetséges, hiszen minden banknak saját szabályzata van. Van olyan bank, ahol például a GYES-t, GYED-et egyáltalán nem lehet elfogadni, máshol pedig kiegészítő jövedelemként figyelembe tudják venni.
Az egyik legfontosabb követelmény, hogy a jelenlegi munkahelyeden legalább három hónapos munkaviszonyod legyen. További kikötés, hogy próbaidő, vagy felmondási idő alatt senki nem hitelezhető.
Vállalkozó vagy? Nem gond!
A vállalkozói jövedelmek esetében bonyolultabb a kérdés, ugyanis sok múlik azon milyen adózási kategóriába esik a vállalkozásod. Amit feltétlenül be kell szerezned, az NAV jövedelemigazolás ás NAV köztartozás mentes igazolás.
Készpénzben kapod a fizetésedet?
Ez sem akkora probléma. Igaz, hogy a bankok sokkal jobban szeretik, ha bankszámlával is alá tudod támasztani a munkabéredet. Ráadásul személyi kölcsönök esetében igénylési feltétel a bankszámla megléte, függetlenül attól, hogy érkezik-e rá jövedelem, vagy nem.
Ha a jövedelmedet egyik fenti kategóriába se tudnád besorolni, írj nekünk és segítünk!