10 millió forinttól éri meg igazán Széchenyi Kártyát igényelni

10 millió forinttól éri meg igazán Széchenyi Kártyát igényelni
Hirdetés
Hirdetés

Cikk2017-02-06 Frissítve: 2017-09-21
 

Vállalkozások számára jelenleg egyetlen támogatott folyószámlahitel létezik a Széchenyi Hitelkártya. A támogatás mértéke 10 millió forintos hitelkeretig 1%, ezzel együtt 3,15%-os kamatozás mellett érhető el a hitel. Erre a költségre azonban más, nem kamat jellegű költségek is rakódnak. A Bankmonitor megvizsgálta, hogy pontosan mennyibe kerül a Széchenyi Folyószámla használata a vállalkozások számára.

Akkor pontosan mennyi az annyi

Az 1 havi BUBOR, ami (jelenleg!) 0,15%, illetve a 10 m Ft hitelösszegig az 1%-os állami támogatással csökkentett 4%-os kamatfelárból összeadódó 3,15%-os kamatköltség mellett egyéb költségek is terhelik a hiteligénylő vállalkozásokat a hitelfelvétel során:

  • 17e Ft-os regisztrációs díj
  • igényelt hitelösszeg függvényében 30e -180 e Ft-is terjedő bírálati díj (mely a hitelszerződés megkötésekor esedékes)
  • a kötelező hitelgarancia díj, mely az állami támogatásnak köszönhetően 1,4% helyett 0,7%os éves szintű költséget jelent (a hitelösszeg 80%-ára vetítve, mivel a Hitelgarantiqa Biztosító kezesség vállalása a hitelösszeg 80%-ig terjed)

A támogatott kamatozás és hitelgarancia díj mellett azonban még van egy nagyon fontos előnye a Széchenyi Folyószámla Hitelnek: nincs rendelkezésre tartási díj!

A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy amennyiben a leszerződött hitelkeretünket nem használjuk éppen, azután nem fizetünk semmit. Sem kamatot, sem a piaci alapú hiteleknél általában 1-1,5% mértékű rendelkezésre tartási díjat sem. Ennek akkor van nagy jelentősége, ha a hitelkeretünket nem használjuk ki mindig teljesen, hanem egy részét, vagy az egészet arra tartjuk fenn, hogy vállalkozásunk likviditása váratlan körülmények között is biztosítva legyen. A Széchenyi Folyószámlahitel ezen előnye elvitathatatlan.

A Széchenyi Folyószámlahitelhez kapcsolódó költségeinket tovább lehet faragni, ha cégünkkel tagok vagyunk valamelyik területi Kereskedelmi és Ipari Kamarában, vagy a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségében (VOSZ). Ebben az esetben a regisztrációs díjat megspóroljuk.

Széchenyi Folyószámlahitel Hitelösszeg – Teljes hiteldíj mátrixunkban kiszámoltuk, hogy mennyibe kerül a hitel minden költséget figyelembe véve,  aa hitel teljes összegű igénybevétele esetén:

 

Mint a fenti táblázatból jól látható, 10 millió Ft az a hitelnagyság, ahol a nem kamatjellegű (egyszeri) költségek hatása a legkisebb mértékben jelentkezik. 10 millió Ft felett a Széchenyi Kártya kamattámogatása megszűnik, így a teljes költségteher fokozatosan emelkedik.

Ha szeretnéd megtudni, hogy vállalkozásod mekkora rövidtávú hitelkeret igénybevételére alkalmas, használd vállalati-hitelkalkulátorunkat, melyben egyúttal azt is megnézheted, hogy céged mekkora hosszú távú hitelt tud felvenni.

Mennyi széchenyi hiteltkaphat a céged?
  • hitelösszeg:
    max. 1.4 milliárd Ft
  • kamat:
    max. 5% fix
  • futamidő:
    max. 10 év
Több mint egy kalkulátor,
adható hitelösszeg és termékajánlat, hitelezési
tapasztalatok, buktatók és tudnivalók
Bankmonitor
Ft
Ft
Válassz hitelcélt!
Sajnos nem vagy jogosult támogatás igénybevételére.
Az adatok alapján az új Széchenyi Kártya Program MAX+ feltételeinek megfelelsz!
A választott hitelcélnak ajánlott kedvezményes termékkonstrukció:
    Az elérhető hitel részleteit e-mailben küldjük meg a számodra
    • Milyen összegű hitelt kaphat a céged?
    • Milyen futamidő mellett?
    • Mi a különbség a bankok között?
    • Hogyan kerüld el a buktatókat?
    A Bankmonitor szakértője teljeskörű támogatást nyújt hiteligényedhez!
    Add meg adataidat, segítünk!
    Ft
    A lenti gomb megnyomásával elfogadom az adatvédelmi tájékoztatóban
    Köszönjük, hogy leadtad érdeklődésed!
    Munkatársunk rövidesen felveszi Veled a kapcsolatot!
    Ha addig is további kérdésed lenne, írj nekünk a bankmonitor@bankmonitor.hu címre.
    Hirdetés
    Hirdetés