Tudtad, hogy egy lakáshitel akár remek befektetési lehetőség is lehet? Vagy jelenlegi lakáshiteled kamatát szeretnéd lecsökkenteni? Szeretnél csok-ot igényelni, ám nem tudod, hogy pontosan milyen feltételekre számíthatsz? Többek között ezekre a kérdésekre is választ kaphatsz múlt heti cikkeinkből.
1. Lakáshitelből állampapír befektetés? Furcsa, de működik!
Nézzük, hogyan használhatjuk ki azt a helyzetet, hogy a befektetési kamatok magasabbak a hitelkamatoknál. A modell nagyon egyszerű: felveszünk egy olcsó szabad felhasználású jelzáloghitelt, majd ebből Szuperállampapírt vásárolunk. Tovább a cikkre…
2. Meglévő lakáshiteled kamatait is lecsökkentheted egy jó kiváltással
Tőlünk nyugatabbra ezért szinte nemzeti sport, hogy az adósok néhány évente ellenőrzik a hitelüket, és ha találnak annál jobb feltételűt, hezitálás nélkül váltanak. Ezzel egy jellemzően 10-20 éves futamidejű lakáshitel esetében akár több milliós megtakarítást is el lehet érni, amit hiba veszni hagyni. Tovább a cikkre…
Hirdetés
Hirdetés
3. Akár egy be nem fizetett közlekedési bírság miatt elbukhatod a lakástakarékod összes állami támogatását
Kevesen tudják, de akár egy be nem fizetett BKV bírság, vagy egy régóta halmozódó társasházi közösköltség-tartozás miatt is elbukhatják a lakástakarék pénztári megtakarítás állami támogatását, ami különösen akkor nagy veszteség, ha már a szerződés lejárta előtt történik mindez. Ráadásul, ha az LTP-t egy későbbi lakáshitelhez önerőként terveztük felhasználni, akkor emiatt akár a lakásvásárlás is fuccsba mehet.
Tovább a cikkre…
4. A 15 leggyakoribb tévhit a csok-ról, amit 2020-ban el kellene végre felejteni
2019-ben számos fontos változás történt a csok-kal kapcsolatban, részben ennek is köszöngető, hogy máig sok félreértéssel találkoznak a Bankmonitor szakértői. Összegyűjtöttük a leggyakoribb tévhiteket, amelyekkel 2020-ban mindenképp tisztában kell lenni. Tovább a cikkre…
5. Kell rettegnie a lakáshiteleseknek egy esetleges kamatemelkedéstől?
Erősödik az euró, vagy más szemszögből nézve drámaian gyengül a forint az utóbbi hónapokban. Miért van ez? A legfontosabb ok az, hogy ha az egyéves állampapírhozamokból levonjuk az inflációt, akkor azt látjuk, hogy a régióban Magyarországon a legalacsonyabb az elérhető reálhozam. Tovább a cikkre…
6. Vendéglátásban dolgozol, és hitelt vennél fel? Nem biztos, hogy sikerülni fog!
A vendéglátásban dolgozók jelentős része úgynevezett felszolgálási díjként kapja jövedelme egy részét, ami a bérük szerves része. Igen ám, de egy hiteligénylésnél a bankok nagyon különbözőképpen kezelik az ilyen típusú jövedelmet, így könnyen előfordulhat, hogy nem adnak hitelt. Szerencsére ebből a helyzetből is lehet kiút! Tovább a cikkre…