A kevés alkalmazotti létszámmal és alacsony ügyfélforgalommal rendelkező vállalkozások gyakran részesítik előnyben a laza, családias környezetet biztosító, „lakás típusú” irodákat. Erre azonban a támogatott növekedési hitel nem alkalmas. Az NHP mellett azonban van más támogatott hitellehetőség is, amely akár milyen szokatlanul hangzik, de jelenleg alacsonyabb kamatozás mellett szerezhető meg, mint a mindenki agyába bevésődött 2,5%-os kamat minimum.
50 millió forintból már megfinanszírozható egy irodának való lakás
A szintén államilag támogatott Széchenyi Beruházási Hitel maximálisan 50 millió forintig igényelhető – ellentétben a növekedési hitellel, aminek felső összege 1 milliárd forint, – az ingatlan besorolására vonatkozó kikötés viszont nem szerepel a feltételei között (az NHP-nál viszont igen).
Függetlenül attól, hogy az irodának kiszemelt ingatlan üzlethelységként, irodaként, esetleg lakóingatlanként szerepel a tulajdoni lapon, megvásárlásához igénybe vehető az 5%-os állami kamattámogatással rendelkező Széchenyi Beruházási Hitel.
Mit tud a Szécsényi Beruházási Hitel?
- 20%-os önerővel,
- akár 10 éves futamidőre,
- akár két éves türelmi idő mellett,
- jelenleg 1,8%-os kamatozással – 4,5%-os kamatfeláron, de 5%-os állami kamattámogatás mellett (jelenleg 1,3%-os BUBOR + 4,5% -5%)
- ingatlan vásárlásra, építésre, fejlesztésre, új és használt gépek és tárgyi eszközök beszerzésére,
- maximum 50 millió forintos hitelnagyságban igényelhető.
Persze fontos tudni, hogy a bankok szigorúan veszik a hitelcélt, ne akarjunk lakást vásárolni vállalkozóknak nyújtott támogatott hitellel, erre ott vannak a lakossági célú támogatott hitelek.
Már megvan a kiszemelt iroda, de nem tudod, hogy vállalkozásoddal mekkora hitelt kaphatsz? Vállalati hitel-kalkulátorunk segítségével kiderítheted!