Melyik kedvezményes hitelt kaphatja meg a céged?

Melyik kedvezményes hitelt kaphatja meg a céged?
Hirdetés
Hirdetés

Cikk2016-09-06 Frissítve: 2016-09-05
 

Sok szempontot kell megvizsgálnia annak a cégnek, aki meg szeretné találni, hogy beruházási elképzeléseikhez melyik támogatott hitelt tudja igénybe venni. Kft-nek haszongépjármű beszerzésre NHP? Egyéni vállalkozóknak gép vásárlásra 0%-os hitel? Szövetkezeteknek telephely bővítésre Széchenyi Hitel? Az egyszerűbb eligazodás érdekében próbáld ki a Bankmonitor új kedvezményes hitel keresőjét!

Nem mindegy a beruházás helyszíne, a társasági forma. Nem mindegy, hogy hány foglalkoztatottja van a társaságnak, mekkora volt az év végi mérlegfőösszege, illetve árbevétele. Arról nem is beszélve, hogy a 0%-os hitel, a növekedési hitel és a Széchenyi Hitelek is más-más hitelcélokra vehetők igénybe. A három támogatott hitel gyakorlatilag lefed minden hitelcélt, csak tudni kell kiválasztani, hogy melyikre alkalmas cégünk.

A Bankmonitor új kalkulátorának segítségével kikeresheted, hogy céged az adott hitelcélodra melyik kedvezményes hitel tudja igénybe venni!

Széchenyi hitel
Mennyi széchenyi hiteltkaphat a céged?
  • hitelösszeg:
    max. 500 millió Ft
  • kamat:
    max. 5% fix
  • futamidő:
    max. 10 év
Több mint egy kalkulátor,
adható hitelösszeg és termékajánlat, hitelezési
tapasztalatok, buktatók és tudnivalók
Bankmonitor

 

Két fő szempontot kiemelnénk:

I. Beruházás helyszíne – akár a közép-magyarországi régióban is lehet!

Sok cég esik el vissza nem térítendő támogatástól, azért mert a társaság Magyarország legfejlettebb régiójában, Közép–Magyarországon tervez beruházást.

A támogatott hitelek esetében sincs ez másként, kivétel azonban van! A Növekedési Hitelprogram célja minden kis- és közép vállalkozások támogatása, így nem zárja ki a közép-magyarországi régióba tartozó beruházásokat sem – függetlenül attól, hogy a pályázó társaság székhelye hol található.

FIGYELEM! A hitel teljes futamidejére max. 2,5%-os fix kamatozással elérhető növekedési hitel már csak év végig érhető el. A beruházási hitelek 2-3 hónapos átlagos átfutási idejét figyelembe véve ez azt jelenti, hogy ha most nem indítjuk el hiteligényünket a banknál, könnyen lehet, hogy lemaradunk róla…

II. Társasági forma és nagyság – fókuszban a kis- és középvállalatok

Minden támogatás alapvetően a kis- és közép vállalkozásokat célozza meg. Kis- és középvállalkozásnak azok a Bt-k, Kft-k és Zrt-k minősülnek, ahol

  1. az alkalmazottak száma max. 250 fő és
  2. a mérlegfőösszeg nem haladja meg a 13 milliárd forintot vagy az árbevétel alacsonyabb, mint 15 milliárd forint (ez utóbbi két feltételből a kedvezőbbet kell figyelembe vennünk)

Jó hír, hogy az igen népszerű Széchenyi hitelek és a nemrégen elindított 0%-os hitel a támogatottak körét kiegészítik a szövetkezetekkel, illetve az egyéni vállalkozókkal is.

Mindhárom kedvezményes hitel a versenyképesség növelését hivatott támogatni, a finanszírozható célok azonban az egyes hiteleknél eltérő körben kerültek meghatározásra. A Széchenyi Beruházási hitel kezeli legrugalmasabban a hitelcélokat, keretében azonban max. 50 millió forint igényelhető, részesedés vásárlást viszont csak az NHP keretében hiteleznek.

Ha szeretnéd megnézni, hogy céged milyen összegű hitel felvételére alkalmas, használd vállalati hitel-kalkulátorunkat:

Széchenyi hitel
Mennyi széchenyi hiteltkaphat a céged?
  • hitelösszeg:
    max. 500 millió Ft
  • kamat:
    max. 5% fix
  • futamidő:
    max. 10 év
Több mint egy kalkulátor,
adható hitelösszeg és termékajánlat, hitelezési
tapasztalatok, buktatók és tudnivalók
Bankmonitor

Hirdetés
Hirdetés