Az UniCredit Bank is lépett, november 15-től ott is már 15 millió forint lesz a maximálisan igényelhető kölcsönösszeg az ingatlanfedezet nélküli személyi kölcsönnél. De miért tolják egyre feljebb a bankok ezt a limitet?
Ezúttal az UniCredit Banknál emelkedik meg a személyi hitel maximális összege. A pénzintézetnél november 15-től már 15 millió forintot is igényelhetnek az érdeklődők. Jelenleg legfeljebb 12 millió forintot tudnának felvenni az érdeklődők a banktól a legnépszerűbb ingatlanfedezet nélküli kölcsönből.
A bank elvárja az igénylőtől, hogy legalább nettó 600 ezer forintos fizetéssel rendelkezzen abban az esetben, ha 12 millió forintnál magasabb összeget szeretne felvenni.
Hozzá kell tenni, hogy a banknál eddig is kaphattak 15 millió forintot azok az érdeklődők, akik olyan cégnél dolgoznak, amellyel külön megállapodása van a pénzintézetnek. A holnapi naptól azonban már bárki számára elérhetővé válhat a kérdéses hitelösszeg.
Hirdetés
Hirdetés
Már számos helyen 15 millió forintra emelték a maximális összeget
Az egyes pénzintézeteknél természetesen eltérő a személyi hitelből igényelhető maximális hitelösszeg november 15-től:
- A CIB Bank esetében a maximális kölcsönösszeg 15 millió forint.
- A Cofidis Bank esetében a maximális hitelösszeg 10 millió forint.
- Az Erste Bank esetében a maximális hitelösszeg 15 millió forint.
- A K&H Bank esetében a maximális kölcsönösszeg 15 millió forint.
- A MagNet Bank esetében a maximális kölcsönösszeg 10 millió forint.
- Az MBH Bank esetében a maximális kölcsönösszeg 12 millió forint.
- Az OTP Bank esetében a maximális hitelösszeg 15 millió forint.
- A Raiffeisen Bank esetében a maximális hitelösszeg 15 millió forint.
- Az UniCredit Bank esetében a maximális kölcsönösszeg 15 millió forint.
Már többségben vannak azok a pénzintézetek, ahol akár 15 millió forint személyi hitelt is fel lehet venni. Pedig egy évvel ezelőtt a Bankmonitor személyi kölcsön kalkulátorában még csak egyetlen olyan bank szerepelt, amelyiknél ekkora hitelösszeget fel lehetett venni.
A személyi kölcsön piaca tehát érdemben átalakult, amelynek részeként a bankok egyre feljebb tornázták, tornázzák az igényelhető hitelösszeg plafonját is. De mi húzódhat meg a háttérben?
Egyre több és nagyobb összegű hitelt vesznek fel a magyarok
A személyi hitel fénykorát éli hazánkban. Az MNB legfrissebb statisztikái alapján 2025. szeptemberben 106,31 milliárd forint összegben kötöttek szerződést a bankok. Ez 39 százalékkal haladja meg az egy évvel korábbi értéket.
Ráadásul a bankok az MNB felmérése szerint 2025. utolsó negyedévében még szeretnék növelni is a kihelyezést az előző negyedévhez képest. A banki válaszok összesítése alapján a válaszadók negyven százaléka nagyobb hitelvolument szeretne elérni. (Ez az összes pozitív, semleges és negatív válasz összesítéséből származó érték.) A bankok ezen szándéka az elmúlt időszak csúcsokat döntögető számainak ismeretében eléggé meglepő lehet.
Természetesen a magasabb hitelkihelyezést nem csak a kölcsönösszeg emelésével lehet elérni, ugyanakkor a hiteligénylők viselkedése alapján ez nagyon is reális útnak tűnik. Az ügyfelek egyre magasabb hitelösszeget szeretnének igényelni. Az átlagos kölcsönösszeg szeptemberben 3,26 millió forint volt, ez durván 16 százalékkal haladja meg az egy évvel korábbi értéket. Persze ez az átlagösszeg messze elmarad a korábban látott maximális kölcsönösszegektől.
A hitelösszeg plafonjának emelése szempontjából érdekes lehet még az, hogy az érdeklődők milyen arányban szeretnének nagyobb hitelösszeget felvenni. A Bankmonitor kalkulátorát az elmúlt félévben használók 16,56 százaléka szeretne legalább 10 millió forint személyi hitelt felvenni. Ez az arány kifejezetten magas, ráadásul ezen ügyfélkör jellemzően magasabb jövedelemmel is rendelkezik, érdemes az ő igényeiket is célba venni.
A banki célok és az érdeklődők igényei alapján már egyáltalán nem meglepő, hogy egyre több pénzintézet emeli meg a személyi kölcsönből felvehető maximális összeget.