Brutális elszegényedés Magyarországon – 14 jel, amit sokan éreznek, de senki nem mond ki

Brutális elszegényedés Magyarországon – 14 jel, amit sokan éreznek, de senki nem mond ki
Hirdetés
Hirdetés

Videó2025-05-25
 

Lassan nem telik pizzára. A fodrász csak emlék. Étterem? Még ünnepnapokon se. Ha magadra ismersz, nem vagy egyedül. Sokan érzik úgy 2025-ben, hogy valami nagyon nem oké – de kevesen mondják ki. Mi most megtettük. A Bankmonitor két szakértője, Argyelán József és Vörös Attila Benjámin megnézte, hogy milyen hétköznapi jelei vannak annak, hogy brutálisan elszegényedtünk.

A válaszokat nemcsak számokból, hanem Reddit kommentekből és hús-vér tapasztalatokból gyűjtötték össze. A végeredmény: 14 sokkoló, de ismerős tünet, ami bárkinek beüthet.

Videó: 14 hétköznapi jel, hogy baj van – és lehet, hogy nálad is jelentkezik már

A teljes listáért érdemes megnézni a videót – de ízelítőként mutatunk pár pontot, amitől garantáltan elgondolkodsz:

  • Akcióvadászat – Nem tudatos spórolás, hanem kényszer. Egyre többen járnak 3-4 boltba, csak hogy összeszedjék a legolcsóbb termékeket.
  • Személyi kölcsönből élünk?A rekordösszegű kölcsönök mögött nem mindig felújítás vagy autó áll. Gyakran a mindennapi túlélés.
  • Kukázás – új szinten – Már nemcsak hajléktalanok keresik a flakonokat, hanem normálisan öltözött emberek is. Az 50 forint is számít.
  • Otthoni hajvágás – A fodrász luxus lett. Sokan mondanak le róla, és nem csak férfiak.
  • Étterembe járás helyett: „Megoldjuk otthon okosban.” A vendéglátásban is érezhető a visszaesés, főleg vidéken.
  • Vérplazmaadásból pénzt csinálni? – Egyre többen adnak plazmát nem jószándékból, hanem mert „kell a pénz kajára”.
  • Lakhatási válság – Ma már nemcsak a budapesti albérlet irreális. A vidéki házárak is elszálltak, és sok fiatalnak esélye sincs önálló lakhatásra.

Miért fontos erről beszélni? Ha mindenki csak csendben szorong, akkor nem történik semmi. Ha viszont felismerjük, hogy nem vagyunk egyedül ezekkel az érzésekkel – máris elkezdődhet valami. Ez a videó nem panaszkodás, inkább egy társadalmi tükör, amibe érdemes belenézni – még akkor is, ha nem tetszik, amit látunk.

Nézd meg a videót – és döntsd el te, hogy igaz-e ez a 14 jel!

 

Hirdetés
Hirdetés