Két évvel ezelőtt sokan kétkedve fogadták a Bankmonitor egyik legmegosztóbb pénzügyi ötletét: felvenni egy nagy összegű lakáshitelt, majd a teljes összeget állampapírba fektetni. A reakciók a „veszélyes spekulációtól” egészen az „őrültség” bélyegig terjedtek.
Eltelt két év és itt vannak a konkrét számok. A konstrukció nemcsak hogy nem dőlt be, hanem kifejezetten sikeres lett.
A legújabb videóban Sándorfi Balázs tételesen bemutatja, hogy az a befektető, aki 2022-ben belevágott ebbe az akkor kockázatosnak tűnő ügyletbe, 6 millió forintos nettó profittal zárt két év után. Ez nemcsak a piaci átlagot múlja felül – hanem egyenesen 60,9%-os évesített hozamot jelent.
Miről lesz szó a videóban?
- Az egész konstrukció lépésről lépésre történő felépítését: hogyan lehetett olcsó lakáshitelt felhasználni állampapír-vásárlásra úgy, hogy az hozam és költségkülönbözet a befektetőnél csapódjon le.
- A tényleges számításokat, melyek tartalmazzák a kamatokat, költségeket, adókat és a jelenlegi állományt.
- Kritikus véleményeket, köztük Mónika – egy korábbi hozzászóló – érveit, aki szerint ez a módszer túl kockázatos volt.
- Reflexiót a kritikákra: Balázs nemcsak megválaszolja ezeket, hanem rávilágít arra is, hogy mit jelent ma valódi pénzügyi tudatossággal dönteni, és hogy miért éri meg néha másképp gondolkodni.
„Nem az a kérdés, hogy valaki 2022-ben mit gondolt erről. Az a kérdés, hogy mit tett volna akkor ismerve a mai számokat?” – hangzik el a videóban egy kulcsmondat.
Kinek ajánljuk?
- Aki szeretne valós, működő pénzügyi példákból tanulni
- Akinek fontos, hogy milyen kockázatok és lehetőségek rejlenek a jelenlegi piaci környezetben
- Aki még mindig azt gondolja, hogy „a hitel csak adósság, nem eszköz”
Ha Te is számolnál, nézd meg kalkulátorainkat és szakmai cikkeinket!
A videót pedig itt tudod megnézni: