Rossz hír az alacsonyabb jövedelműeknek, hogy számukra a bankok egy része már drágábban ad hitelt mint korábban. Nem kell persze óriási kamatemelkedésre számítani, de a folyamat már elkezdődött. Közben azonban az infláció is megugrott, ami miatt viszont a jelenlegi hitelkamatok még mindig nagyon kedvezőnek számítanak. Izgalmas hír még, hogy jó eséllyel ismét meghosszabbítják a koronavírus járvány miatt elrendelt hitelmoratóriumot, ám mielőtt valaki élne a lehetőséggel, mindenképpen érdemes kiszámolni, milyen pénzügyi hatása lesz ennek az adott kölcsönre. Ezekről és még további fontos információkról olvashatsz alábbi cikkeinkben.
Az alacsonyabb jövedelműek már érzékelhetik a lakáshitelek drágulását
A Bankmonitor szakértői már többször jelezték, hogy amennyiben nem változik a piaci környezet, akkor a lakáshitelek kamata emelkedni fog. A drágulás azonban fokozatosan jöhet, a kamatemelkedés nagysága nem lesz drasztikus. A Bankmonitor szakértői szerint a folyamat már el is kezdődött, és bár sokan még nem érzékelik, az alacsonyabb jövedelemmel rendelkezők már a kamatok emelkedésével szembesülhetnek. Ezt jól mutatja, hogy negyedév alatt 500 ezer forinttal emelkedett a teljes visszafizetendő összeg egy 15 millió forintos lakáshitel esetében. Tovább a cikkre…
Hirdetés
Hirdetés
Kiszámoltuk: ekkora a havi törlesztője most 20, 40 és 50 millió forint lakáshitelnek!
A Bankmonitor hitelszakértőinek tapasztalatai szerint ma már egyáltalán nem szokatlanok a 30-50 millió forintos lakáshitelek, de akár egy 80-100 millió forintos kölcsönügylet sem számít ritkának. Ilyen hitelösszegnél azonban már óriási különbségek lehetnek a havi törlesztők között, ami egy 50 millió forintos hitel teljes visszafizetésében akár 9 millió forintot is jelenthet. De hogyan lehet megtalálni a legkedvezőbb lakáshitelt? Mekkora havi törlesztőre számíthat az, aki most venne fel kölcsönt? Milyen jövedelem szükséges a sikeres igényléshez? Többek között ezekre a kérdésekre válaszolnak a Bankmonitor szakértői. Tovább a cikkre…
Mit ér a hitelfedezeti biztosításom járvány idején?
A kockázati életbiztosítások, ezen belül is a hitelfedezeti életbiztosítások nyújtják a leggyorsabb anyagi segítséget, amennyiben tragédia történne velünk. Nem kell azonban a legrosszabbra gondolni, kiegészítő biztosításokkal munkanélküliség, kórházi kezelés vagy más okból történő keresőképtelenség ellen is bebiztosíthatjuk magunkat. Az előrelátás pedig nem árt, hiszen például egy lakáshitel havi törlesztője komoly anyagi terhet jelenthet ilyenkor. Természetesen a koronavírus-járvány sem kivétel, vagyis óriási félreértés, hogy koronavírus fertőzés esetén nem fizetnek a biztosítók. A Bankmonitor szakértője most azt járja körbe, miért nem késő akár a járvány idején is gondoskodni magadról és a családodról. Tovább a cikkre…
Hogyan törlesztheted KATA-s vállalkozóként a hiteledet, ha megbetegednél?
Ha KATA-s vállalkozóként lakáshitelt vettél fel, akkor szinte bizonyos, hogy egy tartós betegség esetén a táppénzed nem fogja elérni a havi hiteltörlesztési kötelezettséged összegét. Pánikra azonban nincs ok, ma már erre is van megoldás. Bemutatjuk, hogy szinte fillérekért hozzájuthatsz a szükséges anyagi biztonsághoz. Tovább a cikkre…
1,7 millió forintodba is kerülhet, ha kihasználod a meghosszabbított hitelmoratóriumot!
A Bankmonitor információi szerint a hitelmoratórium jelenlegi formáját augusztus végéig meghosszabbítják, ám ezt követően sem engedik el a bajba jutottak kezét. Ugyanis csak az automatikus moratórium ér véget ekkor, aki nyáron jelzi, hogy további szüneteltetést kér, az akár 2022. június végéig kihúzhatja hiteltörlesztés nélkül. A Bankmonitor szakértői kiszámolták, hogy egy 12 millió forintos lakáshitelnél – ahol 180 hónap van még hátra a futamidőből – mekkora plusz költséget jelent a lehetőség maximális kihasználása. Tovább a cikkre…
5,1% az infláció áprilisban: ez teljesen más megvilágításba helyezi a hitelek és megtakarítások kamatát
A KSH adatai alapján 5,1 százalék volt az infláció áprilisban. Ez azt jelenti, hogy a 20 évre fix kamatozású lakáshitelek között már találhatunk olyat, aminek a teljes költsége alatta marad az inflációnak. De érdemes azt is átszámolnunk, hogy a megtakarításainkat vajon megfelelő helyen tartjuk-e. Tovább a cikkre…