Saját otthon neked és a családod számára. Nincs is ennél jobb. Ezzel is gondoskodsz a gyermekeidről. Így egy szép lakásban vagy házban nőhetnek fel, amit te teremtettél meg a számukra. Ha ehhez hitelt kell felvenned, hosszú időre elkötelezed magad a bank felé. A törlesztőrészleteket minden hónapban fizetned kell, akármi is történik veled. Családfenntartóként a havi jövedelmed fontos része a családi kasszának ugyanúgy, mint a párod keresete. Vakmerőség elindítani egy hiteltörlesztést hitelfedezeti biztosítás nélkül, mert mi lesz a családdal, ha veled történik valami?
A kieső jövedelmed pótlása nehéz feladat lesz, de a részleteket akkor is törleszteni kell. Ha tragédia történik veled, a vagyonoddal együtt a fennálló hiteltartozásodat is megörökli a család. Továbbra is fizetni kell a részleteket, vagy egy összegben vissza kell fizetni a meglévő tartozásodat.
A lakáshitelek általában hosszú távra szólnak, 15-30 év is lehet a futamidejük. Ez idő alatt sok minden változhat az életében. A hitelfedezeti életbiztosítás egyfajta hosszú távú védelem, amely biztosítja, hogy a hiteltartozásod kifizetésre kerüljön, még akkor is, ha valami váratlan történik.
Hirdetés
Hirdetés
Hogyan működnek a hitelfedezeti célú biztosítások?
Ezen a problémán tud segíteni egy hitelfedezeti céllal megkötött biztosítás, ami lehet egyéni kockázati életbiztosítás és egy klasszikus, csoportos hitelfedezeti biztosítás is. Nézzük meg, mi a hasonlóság és a különbség az előbbi két biztosítástípus között!
1. Egyéni kockázati életbiztosítás
Az egyéni, kockázati életbiztosítások esetében a szerződés pontosan a te igényeid és adottságaid szerint kerül kialakításra. Te leszel a szerződő és a biztosított is. Az életkorod, egészségi állapotod, foglalkozásod és sporttevékenységed alapján fogja a biztosító meghatározni a díjadat.
A biztosítási tartam során a díj és a biztosítási összeg nem fog változni, a szerződés nem mondható fel a biztosító részéről. Tehát biztos lehetsz abban, hogy gondoskodtál a családod biztonságáról. Ha tragédia történik veled, a biztosító a kedvezményezetteknek fizeti ki a biztosítási összeget. A kedvezményezettet te választod meg, lehet a kedvezményezett a bank a mindenkori hiteltartozásod erejéig, és lehet a családod is, akik, ha szeretnék, majd kifizetik a biztosító által utalt pénzből a bankod felé a tartozásodat.
Ez kicsit drágábbá teszi a terméket, de megéri megfizetni a különbséget, mert így a biztosítási összegből nemcsak a hiteltartozás fizethető ki, hanem a család is kap belőle, egyre nagyobb részt, ahogy a futamidő egyre fogy.
Ha azt szeretnéd, hogy ne csak akkor fizessen a biztosító, ha meghalsz, vagyis nemcsak a családodról, hanem saját magadról is szeretnél gondoskodni, akkor olyan kiegészítőket érdemes a kockázati életbiztosításod mellé megkötnöd, amelyek rokkantság, keresőképtelenség és kórházi ápolás esetén is fizetnek.
Használd a Bankmonitor kalkulátorát, és nézd meg te magad, hogy mennyibe kerülne neked egy kockázati életbiztosítás!
2. Csoportos hitelfedezeti biztosítás
Az egyéni életbiztosítások hátránya, hogy munkanélküliségi kiegészítő biztosítást nem igazán lehet találni a piacon, viszont egy csoportos hitelfedezeti biztosítás ezt is tudja.
A csoportos termék azt jelenti, hogy nem te vagy a szerződő, hanem csak a biztosított, és egy biztosítottakból álló csoporthoz csatlakozol. A biztosító szolgáltatásai előre maghatározottak, nem választhatók, hanem minden egyben van. A szerződés a tartam alatt megszüntethető a biztosító részéről. A biztosítás tartama alatt a díj nem változik, viszont a biztosítási összeg folyamatosan csökken, ahogy a hiteltartozásod is. Ha történik veled valami, a biztosító mindig az aktuális hiteltartozást fizeti ki a bank részére. A biztosítási védelem csak a hiteltartozásod visszafizetésére vonatkozik. Ebből kifolyólag általában a bank a kedvezményezett, hiszen nincs olyan része a biztosítási összegnek, ami nem a bankot illetné meg.
A konstrukció sokkal egyszerűbb, mint a kockázati életbiztosítás, nem ad annyi választási lehetőséget, viszont díjban igen kedvező. Ráadásul egészségi kockázatelbírálás sincs, ami megkönnyíti a csoporthoz való csatlakozást.
Bankmonitor Biztonság
A kockázati életbiztosítások és a csoportos hitelfedezeti biztosítások előnyeit egyesíti a Bankmonitor Biztonság csoportos személybiztosítás.
Ez egy olyan csoportos biztosítás, amelyben a biztosítási összeg nem csökken a futamidő alatt, vagyis állandó fedezetet biztosít a családod számára. Csomagtermék beépített rokkantsági, keresőképtelenségi, kórházi ápolásra szóló és munkanélküliségi kiegészítővel. Nincs kockázatelbírálás, csak egy 4 egészségi kérdésből álló kérdőív. Ha jelzáloghitelt veszel fel akár 80 millió forintig is biztosíthatod a Bankmonitor Biztonsággal.
A szerződés utólag is megköthető, vagyis ha régebben vettél fel hitelt, akkor is biztosíthatod a védelmet.
A szolgáltatások közül válogathatsz olyan módon, hogy a Bankmonitor Biztonság összes szolgáltatását, vagy csak az Életbiztosítási védelmet (haláleseti szolgáltatás) és a maradandó egészségkárosodásra szóló szolgáltatást (70 százalékos rokkantásági foktól indul) kéred, vagy csak a csomag másik részét, a keresőképtelenségre és kórházi napi térítésre valamint munkanélküliségre szóló szolgáltatási csomagrészt választod. Természetesen mind a két csomagrészt együtt is megkötheted, hogy a védelem igazán komplex legyen.
Hogy melyik számodra a legjobb?
Hogy a kockázati életbiztosítás vagy a csoportos hitelfedezeti célú biztosítás típus a számodra megfelelő, ezt csak az élethelyzeted ismeretében lehet eldönteni. Ebben segítenek a Bankmonitor tanácsadói. A piacon található vezető biztosítótársaságok kockázat életbiztosításai és bankfüggetlen hitelfedezeti célú termékek is megtalálhatók a Bankmonitor palettáján. Szakembereink segítenek, bemutatják a termékeket és így könnyen ki tudod választani, hogy melyik számodra a legjobb.
Regisztrálj a Bankmonitor oldalán, hogy segíthessünk!