Heti összefoglalónkban a Bankmonitoron megjelent legfontosabb hírekből csemegézünk. Most kiderül, hol tart éppen az infláció, milyen banánhéjakon lehet elcsúszni egy biztosítás kiválasztásakor, mekkora kamatra számíthatnak a lakáshitelek iránt érdeklődők, mennyit kell fizetni a felvenni kívánt személyi kölcsönért, hogyan emelkednek a bankszámlák költségei, illetve milyen befektetésüket duplázták meg az utóbbi időszakban a magyar megtakarítók.
Vegyük sorra, milyen információk láttak napvilágot az utóbbi napokban!
Fékezett az infláció: 3,8% volt az áremelkedés januárban
A hét legforróbb híre, hogy csaknem 3 év után most először ismét a Magyar Nemzeti Bank toleranciasávján belül helyezkedett el az éves infláció. 2024 januárjában alig 3,8%-kal voltak magasabbak a fogyasztói árak az egy évvel korábbi szintnél. Ez hatalmas javulás tavalyhoz képest, akkor még 25% feletti áremelkedést láthattunk év elején. Elmondhatjuk tehát, hogy az inflációt legalább átmenetileg sikerült megszelídíteni, és magunk mögött hagytuk a 21. század legdurvább áremelkedését. A Bankmonitor gyorselemzésében megmutatjuk, vajon a hitelkamatok terén végbement-e hasonlóan gyors lefutás.
Három banknál is olcsóbb lett a lakáshitel februárban
Folytatódik a kamatcsökkenés a lakáshiteleknél: bizonyos feltételek teljesítése esetén akár 6% körüli kamattal is lehet már felvenni jelzáloghitelt. De melyik bankoknál érdemes most próbálkozni? Mekkora jövedelem kell a legkedvezőbb kamatok eléréséhez? Milyen törlesztőrészletekre számíthatnak, akik 40 millió forint hitelt vennének fel? A 10 éves kamatperiódusú vagy a végig fix konstrukció a kedvezőbb? Minden kérdésre választ ad a Bankmonitor cikke.
Mennyi a törlesztője 2-12 millió Ft hitelnek ingatlanfedezet nélkül?
Személyi kölcsönt vennél fel, esetleg kiváltanád meglévő hiteleidet? Ez esetben tudnod kell, milyen kamatok mellett kínálják most a bankok a legkedvezőbb kölcsönöket. Legyen szó akár 2, 5, 8 vagy 10 millió forintos vagy ezektől eltérő hitelösszegekről, a Bankmonitor kalkulátorának segítségével könnyedén megtalálhatod a legjobb megoldást. A körültekintő döntés akár több százezres vagy még nagyobb nyereséget jelenthet számodra, ezért ne spórold meg a tájékozódást!
Ezekkel legyél tisztában, mielőtt biztosítást választasz!
Egy kockázati életbiztosítás vagy megtakarítási célú biztosítás hosszú időtávra szóló elköteleződést takar. Éppen ezért számos kérdést tisztázni kell annak érdekében, hogy a kiválasztott védelem valóban megfeleljen a céloknak. Hány évre érdemes megkötni az életbiztosítást? Milyen életkorban lehet elérni a legjobb ár-érték arányt? És milyen segítséget tud nyújtani ezekben a kérdésekben a Bankmonitor? Kattints és derítsd ki a legfőbb tudnivalókat!
Szárnyal az állampapírok kihívója: miért olyan népszerűek a befektetési alapok?
Nagy menetelésen vannak túl a befektetési alapok, 2021 év közepe óta megduplázódott a lakossági kézben tartott állomány. Melyik eszközosztály volt a fő motorja ennek a növekedésnek? És mik azok a fő előnyök, amelyek miatt ennyire népszerűek lettek a befektetési alapok? Most összegyűjtöttük, mit kell tudni lakossági megtakarítóként erről a befektetési lehetőségről. Olvasd el, milyen befektetéseket érhetsz el a hazai alapokkal, mennyire rugalmas ez a stratégia, biztonságban lesz-e az alapokba fektetett pénzed, és kell-e adóznod az elért nyereség után!
Íme a lista, ezek a bankok már biztosan emelik a számlaköltségeket!
Tavaly 17,6% lett az éves átlagos infláció, ez pedig lehetőséget teremt a bankoknak arra, hogy azonos mértékben megemeljék a lakossági bankszámlák költségeit. Mennyi pénzt költ évente egy átlagos magyar ügyfél a bankszámlájára? Melyik bankok emelik tovább a költségeiket az inflációval? Mikortól jön az emelési hullám? És mit tehet, aki nem fogadja el a díjemelést? Ezeket is körbejártuk a cikkünkben.
Csatlakozz te is a több mint 160 000 feliratkozott olvasónkhoz és értesülj elsők között a gazdasági hírekről és a legjobb pénzügyi ajánlatokról.