A pénzromlás üteme megállíthatatlannak tűnik, felzabálja megtakarításainkat, hatással van mindennapi életünkre, hosszútávú tervinkre. Tehetünk valamit ellene? Vagy legalább enyhíthetünk a veszteségen? A héten ennek jártak utána a Bankmonitor szakértői.
Elégeti az infláció a megtakarításainkat: 1500 milliárd forintot bukunk a pénzromláson
Évi közel 1500 milliárd forint az infláció miatti veszteség a magyar lakosság készpénzállományára vetítve. Nagyon nem éri meg tehát otthon, vagy lekötés nélkül a bankban tartani megtakarításainkat, hiszen a pénz értéke 20 százalékkal csökken. Hogyan hat a pénzromlás a hozamokra és a hitelkamatokra? Mutatjuk!
Merjünk még hitelt felvenni? Mire figyeljünk?
Az infláció egyértelműen érezteti hatását a mindennapokban, miközben nem csak szükségleteink, de hosszabb távú céljaink sem változtak. Felmerül a kérdés, merjünk-e lépni és megvalósítani terveinket, amelyekhez hitel is szükséges. Esetleg halasszuk el, vagy érjük be kevesebbel? Ezekre kerestük a választ cikkünkben.
Mi az, amin egyáltalán nem fog az infláció vasfoga?
Az áremelkedés mindenhol ott van, a termékek és a szolgáltatások ára is száguld. Mégis akad olyan pénzügyi szolgáltatás, amelyet majdnem minden magyar használ és amire nincs hatással az infláció. Mutatjuk a részleteket!
Lakástervek: a Babaváró hitel előnye egyre jelentősebb
A pénzromlás, a változékony gazdasági környezet a lakáscélú hitelek kamatára is rányomja bélyegét. Ugyanakkor ebből a szempontból a támogatások és a kamatmentes lehetőségek egyre inkább teret nyernek, hiszen a fix, alacsony kamattal, vagy kamatmentesen elérhető konstrukciók továbbra is állják a sarat. A Babaváró hitel is éppen ilyen lehetőség a fiatal házasok számára. Mire érdemes figyelni a különböző lakáscélok esetében?
Egy spórolási lehetőség, amely szinte mindenkit érint, de kevesen élnek vele!
Mire jó az egészség- és önsegélyező pénztári megtakarítás? Mire használható fel a befizetett összeg? Ha szoktál például gyógyszert, vitamint, szemüveget, pelenkát vásárolni, neked is jó hír lehet, hogy mindezeket finanszírozhatod az összegyűlt pénzből, ráadásul a befizetéseid után 20 százalék adóvisszatérítésre is jogosult lehetsz. Ismerd meg ezt az alternatív spórolási és öngondoskodási lehetőséget szakértőnk cikkéből!