Az elmúlt időszak meglehetősen izgalmasan alakult azok számára, akik lakáshitelt vennének fel, vagy akiknek olyan forintosított devizahitele van, aminél még mindig három havonta módosulhat a kamat. Ugyanis a hitelkamatok tovább emelkedtek, így az új és a meglévő kölcsönök is drágultak. Persze a helyzet nem drámai, ám mivel nagyon úgy tűnik, a követező időszakban emelkedő trend következik, a hitelfelvételt nem érdemes tovább halasztani. Akinek pedig változó kamatú hitele van, annak most lehet még érdemes belevágnia egy hitelkiváltásba, hogy hosszabb távra fixálja a kamatot. Ezen kívül hitelmoratórium okoz még többeknek fejtörést, hiszen sokan most szembesülnek csak vele, hogy nem is annyira jó üzlet benne maradni, ha egyébként tudnák fizetni a törlesztőiket.
Kiknek (nem) adnak most lakáshitelt a bankok?
A lakáshitelek folyósítása rekordot döntött márciusban és áprilisban, ám sok igénylő azt tapasztalja, hogy valamilyen oknál fogva nem kap hitelt a kiszemelt banktól. Az elutasítást a bankok általában nem indokolják meg, legfeljebb akkor jut az igénylő információhoz erről, ha hitelközvetítőn keresztül megy a dolog, aki igyekszik választ kapni, hiszen ez a későbbi ügyletek szempontjából rendkívül fontos információ lehet. Attól, hogy az egyik bank kikosaraz valakit, még nincs minden veszve, mert lehet, hogy egy másik pénzintézet jó eséllyel más szempontok alapján végzi a hitelbírálatot. Az alábbiakban összegyűjtöttük az elutasítás leggyakoribb okait. Tovább a cikkre…
Hirdetés
Hirdetés
6 tévhit, ami miatt sokan lemaradnak egy előnyös hitelkiváltásról
Nem csak akkor érheti meg hitelt felvenni, ha például autót vagy ingatlant vásárolnánk, de nincs meg az ehhez szükséges forrás, hanem akár egy meglévő hitel olcsóbbra cserélése is jó apropó lehet. Számos tévhit kering azonban a köztudatban a hitelkiváltással kapcsolatban, ebből szedtek össze 6-ot a Bankmonitor szakértői. Tovább a cikkre…
Több százezer volt devizahiteles törlesztőrészlete emelkedik júliusban
Egy júliusi kamatfordulóval rendelkező forintosított devizahitel kamata 0,28 százalékponttal emelkedik a következő hónaptól. Ez 10 millió forint hitelösszeg és 10 év hátralévő futamidő esetén havi 1300 forintot jelent. A drágulás nem tűnik soknak, ám ha folytatódik, akkor az sokakat érzékenyen érinthet. Tovább a cikkre…
Hogyan kaphatunk hitelt nyaralóra, hétvégi házra, üdülőre vagy apartmanra?
Sokan vásárolnak most nyaralót, üdülőt vagy hétvégi házat maguknak, de az apartmanok is kapósak. Mások a nyaralóhelyek környékén inkább lakásokat vagy családi házakat nézegetnek, de aki úgy vágyik a természetbe, hogy közben a tömeget is elkerülné, akkor egy tanya – ha az jobban tetszik, farm – is jó választás lehet. De hogyan finanszírozható meg banki hitellel egy ilyen vásárlás? Annyit elárulhatunk, hogy nem mindig egyszerűen, ám ha körültekintően járunk el, többnyire kivitelezhető a dolog. Összegyűjtöttük a megoldásokat. Tovább a cikkre…
Hitelmoratórium: mit eredményezhet az eredeti futamidő visszaállítása?
A hitelmoratóriummal kapcsolatban az MNB nemrégiben megemlítette a díjmentes futamidő csökkentés és az ingyenes előtörlesztés lehetőségét. A Bankmonitor szakértői egy konkrét hitel példáján keresztül megmutatják a két belengetett kedvezmény pénzügyi hatását. Tovább a cikkre…
Januárról májusra megduplázódott a havonta folyósított lakáshitelek összege
120,2 milliárd forint lakáshitelt folyósítottak a bankok májusban, ekkora összeget eddig még nem fizettek ki egy hónap alatt a pénzintézetek. Ezzel 3 hónapja folyamatosan rekordokat dönt a lakáshitelezés. De vajon hol lehet a vége a magyarok hiteléhségének? Tovább a cikkre…
A többség ingatlant vesz a babaváró hitelből. De mi van akkor, ha kell mellé lakáshitel is?
A babaváró hitelt 68 százalékban ingatlanvásárlásra fordítják az ügyfelek a Duna House felmérése szerint. A Bankmonitor szakértői szerint a lakáscélú felhasználás népszerűségének egyik oka az, hogy ennél olcsóbb kölcsön jelenleg nincs a piacon, de az is fontos előny, hogy a babaváró bizonyos feltételekkel önerőként használható egy lakáshitel felvételekor. Tovább a cikkre…