aAz elmúlt héten is számos érdekes dolog történt. Lejárt a hitelmoratórium és számos adós megkezdte a törlesztését. De milyen hatással lehet ez a törlesztőrészletekre? Drágulnak a lakáshitelek, lépéskényszerben vannak a lakást keresők? Ezekre a kérdésekre – és még sok másikra is – megtaláld a választ a Bankmonitor heti hírösszefoglalójában.
10 különbség a lakáshitelek között, amelyekről feltétlenül tudnod kell
Az egyes bankok lakáshitel ajánlatai jelentősen eltérhetnek egymástól: különböző a kamat, az induló költség, a THM nagysága. Sőt az egyes igénylési feltételek, elvárások között is jelentős eltérések lehetnek. Ezek miatt a különbségek miatt elképzelhető, hogy egyik banknál megkapod a kért hitelösszeget, míg a másik elutasítja az igénylésedet. De milyen paraméterekre érdemes figyelni? Megtudhatod a Bankmonitor cikkéből…
Drágultak novemberben a lakáshitelek
Novembertől a 9 legnagyobb bank közül hatan is megemelték a lakáshitel kamatokat: nagyságrendileg 0,3-0,7 százalékponttal drágultak a lakáskölcsönök. De hogyan hat ez a törlesztőrészletekre? Mely adósoknak kell egyáltalán a hitelkamatok változása miatt aggódnia? Várható-e még további kamatemelés? Mindezen kérdésekre megtalálhatod a választ a Bankmonitor cikkében…
Kevesebb önerővel vehetnének fel lakáshitelt a fiatalok
A jegybank felvetése alapján csökkenhet a minimális önerő-elvárás a fiatal, első lakást vásárlók esetében. A javaslat alapján elégséges lehet 10% saját megtakarítás is az ingatlanvásárláshoz. (Jelenleg minimum 20%m önerőt várnak el minden vevőtől.) Ez komoly segítség lehet a fiataloknak, hiszen adott esetben több millió forinttal kevesebb megtakarítás is elég lehet a lakásvásárláshoz. Nem szabad azonban megfeledkezni, hogy a kevesebb önerő miatt megemelkedhet a vásárláshoz szükséges lakáshitel összege is. Tovább a cikkre…
A jogosultak 13%-a maradt a moratóriumban. De mi vár a kilépőkre?
2021. novemberétől már csak a hitelállomány 6,5 százaléka – a jogosultak 13 százaléka – maradt a hitelmoratóriumban, vagyis a legtöbb adós újrakezdte kölcsöne fizetését. De hogyan változott a hitelek futamideje a szüneteltetés miatt? Mely kölcsönök esetében emelkedhetett meg a törlesztőrészlet? A Bankmonitor cikkéből néhány életszerű példán keresztül megtudhatod azt, hogy mi is történt a moratórium alatt a kölcsönökkel.
Babaváró hitel – Minden egy helyen a várandóssággal kapcsolatban
Számos fiatal akkor igényel Babavárót, amikor már úton van a gyerek. Ez igen előnyös lehet, hiszen a kölcsön igénylést követően született babák után lehet igénybe venni a kamatmentességet, tartozáselengedést. A várandósságot azonban speciális dokumentumokkal szükséges igazolni. (Akár a kölcsön igénylésekor, akár később a hitel futamideje alatt.) A legfontosabb részleteket, elvárásokat megtalálhatod cikkünkben…
Utolsó lehetőség, hogy visszavegyél az államtól 280 000 forintot!
Közeleg az év vége, ez pedig nyugdíjmegtakarítások szempontjából is lényeges lehet. Hiszen az adott évben befizetett összeg után állami támogatást lehet kérni, melynek összege – különböző megtakarítások összekombinálása esetén – elérheti a 280 ezer forintot. Használd ki a lehetőséget és fizess be az idei évben is a támogatáshoz szükséges összeget. A támogatás részleteiről cikkünkben olvashatsz. részleteket…
Mit kell tudnod, ha személyi kölcsönt szeretnél felvenni?
A személyi kölcsön igénylése előtt is érdemes tájékozódnod. Az egyes bankok bírálati gyakorlata ugyanis jelentősen eltérő lehet. Egyáltalán nem mindegy melyik pénzintézettől igényled meg a személyi hitelt: az sem biztos, hogy ugyanaz a bank számodra a legkedvezőbb, mint a szomszédodnak, barátodnak, rokonodnak. A Bankmonitor videójából megtudhatod miben térnek el az egyes bankok…