Hitelkiváltás kalkulátorHitelkiváltás kalkulátor
- igényléskor nem töltheted be a 41. életéved (adóstársra ez szintén érvényes)
- adósként és adóstársként sem rendelkezhettél korábban ingatlanban 50%-ot elérő tulajdoni hányaddal, kivéve olyan lakás, melyet jogszabály alapján haszonélvezeti jog terhelt.
Szakértőink, akik Neked segítenek
Így cserélheted kedvezőbbre meglévő drága jelzáloghiteled
Kalkuláció
Versenyeztesd meg a bankok ajánlatait, és válaszd ki a számodra legkedvezőbbet.
Érdeklődés
Add le érdeklődésed a választott lakáshitelre, és szakértőnk visszahív.
Ügyintézés
Ha kiválasztottad a számodra megfelelő bankot, segítünk az ügyintézésben is.
Megtörténik a hitelkiváltás
Az új bank rendezi meglévő tartozásodat. Innentől már kedvezőbb lesz a törlesztés.
Amit tudni érdemes a hitelkiváltásról
Mi az a hitelkiváltás?
A hitelkiváltás során meglévő hitelünket vagy hiteleinket egy új, kedvezőbb kölcsönre cseréljük le. Lényege, hogy a cserével jobb helyzetbe kerüljünk, ami lehet akár biztonságosabb konstrukció, alacsonyabb törlesztőrészlet, rövidebb futamidő, esetleg átláthatóbb, könnyebben kezelhető tartozás.
A régi és az új hitel lehet egyazon banknál, de ez nem feltétel. A bankok kínálnak kifejezetten hitelkiváltás céljára jelzáloghitelt, személyi kölcsönt és Babaváró hitelt, ami azért lehet előnyös, mert így a kiváltandó hitel havi törlesztőjét már nem veszik figyelembe a JTM (jövedelemarányos törlesztőrészlet mutató) számítás során, hiszen azt a kiváltást követően már nem kell fizetni. Ezáltal egy korábban esetleg elvesztett hitelképesség is visszaállítható.
Kinek és miért éri meg a hitelkiváltás?
Amennyiben valaki változó kamatozású (vagyis egy éves vagy ennél rövidebb kamatperiódusú) hitellel rendelkezik – mint például a forintosított devizahitelesek jelentős része –, az hitelkiváltással csökkentheti a kamatkockázatát azzal, hogy hosszabb időre fixált kamatú hitelre vált. Ebben az esetben a havi törlesztő nem feltétlenül fog csökkenni, viszont az adós biztos lehet benne, hogy a kamatperiódusok alatt a hitelkamat, ezzel pedig a havi fizetnivaló nem emelkedhet.
A változó kamatozású lakáshitellel rendelkezőket jelenleg a kamatstop védi, ugyanakkor érdemes még a védelem lejárta előtt utánajárni, lehet-e kedvezőbbre, biztonságosabbra váltani. Ebben segít a hitelkiváltás kalkulátor.
Alacsonyabb havi törlesztőAz elmúlt időszakban a hitelkamatok drágultak, de már akad olyan pénzintézet, amely csökkentette lakáshitele kamatát. Könnyen lehet, hogy a meglévő hitelnél találhatunk kedvezőbbet. Egyébként is érdemes 1-2 évente körülnézni a hitelpiacon, megvizsgálni meglévő hiteleinket és ellenőrizni, hogy egy hitelkiváltással mekkora pénzügyi előnyre tehetünk szert.
AdósságrendezésElőfordul, hogy valaki több hitellel (személyi kölcsön, áruhitel, hitelkártya tartozás) rendelkezik, így a végén már nehezen látja át, pontosan milyen kamatokat fizet, a kondíciók mennyire kedvezőek. Ilyen esetben megfontolandó az adósságrendezés, vagyis a meglévő hitelek kiváltása egyetlen hitellel. Ezzel legtöbbször a hiteltörlesztésre fordított összeg is lecsökkenthető, vagyis havi szinten megtakarítás érhető el.
Hitelképesség visszaállításaAmennyiben meglévő hiteleinket kedvezőbb kamatozásúra cseréljük, ezzel pedig a hiteltörlesztésre fordítandó összeg csökken, akkor az adós hitelképessége is visszaállítható.
Hitelkiváltás ingatlanfedezettel?
Amennyiben jelzáloghitellel szeretnénk meglévő kölcsöneinket kiváltani, akkor ehhez szükség lesz megfelelő ingatlanfedezet bevonására a hitelszerződésbe. A fedezetként bevont ingatlan becsült forgalmi értékének legfeljebb 80%-a lehet a hitelösszeg, de a banki gyakorlat inkább a 60-70%-hoz áll közelebb.
Hitelkiváltás ingatlanfedezet nélkül?
Ha személyi kölcsönnel vagy Babaváró hitellel váltanánk ki meglévő hitelünket/hiteleinket, akkor nem lesz szükség ingatlanfedezetre.
Hitelkiváltás költségei?
A hitelkiváltás költségei két részből tevődnek össze: a kiváltandó hitel végtörlesztésének díjából, valamint az új hitel költségeiből. A végtörlesztési díj bankonként és hiteltípusonként eltérő mértékű, de átlagosan a tőketartozás 1-2%-ával lehet számolni.
Egy jelzáloghitelnél a közjegyzői és értékbecslési díjjal együtt több százezer forint is lehet az egyszeri induló költség. A bankok azonban sok esetben elengedik, vagy visszatérítik ezek jelentős részét, ezért választáskor erre is érdemes odafigyelni.
Hitelkiváltás menete
A hitelkiváltás fontos feltétele, hogy az igénylő hitelképes legyen, vagyis rendelkezzen megfelelő összegű igazolt jövedelemmel. Amennyiben lakáshitellel (vagyis jelzáloghitellel) váltaná ki meglévő hitelét, akkor fontos a megfelelő ingatlanfedezet megléte, ha személyi kölcsönt vagy Babaváró hitelt igényelne ezzel a céllal, akkor erre természetesen nincs szükség.
A hitelkiváltást tulajdonképpen nem más, mint egy új hitelfelvétel, ahol a hitelcél egy vagy több meglévő kölcsön kifizetése. Ezért az igénylés menete megegyezik egy lakáshitel, egy személyi kölcsön vagy éppen egy Babaváró hitel felvételének menetével.
A hitelkiváltás átfutási ideje
Amennyiben jelzáloghitelt igényelnénk kiváltásra, akkor ennek átlagos átfutási ideje 1-1,5 hónap, míg a személyi kölcsönnél ugyanez néhány nap, de legfeljebb 1-2 hét. Babaváró hitelnél a bankoknak 10 munkanapjuk van a benyújtott igény elbírálására.
Hitelkiváltás KHR listásoknak
Az aktív KHR listás adósok (más néven a BAR listások) nem hitelképesek, így számukra a hitelkiváltás nem lehetséges.
Babaváró támogatás hitelkiváltásra
Bár a Babaváró hitel szabad felhasználású, valójában a bankok maguk döntik el, hogy ezen a téren megszabnak-e a korlátozást. Vagyis, aki az első útjába kerülő banknál igényel ilyen támogatott hitelt, az könnyen szembesülhet azzal, hogy nem kap arra pénzt, amire szeretne. Gyakori például a hitelkiváltás korlátozása az “ingyen” hitelből.
A Bankmonitor gyűjtése szerint a következő bankok engedélyezik kiváltási céllal felvenni a Babaváró támogatást: CIB Bank, Erste Bank, OTP Bank, UniCredit Bank. Azonban a hitelkiváltást lehetővé tevő bankok gyakorlata sem egységes. Az Erste például csak a személyi kölcsönöket és a jelzáloghiteleket engedi kifizetni, míg a CIB-nél ezeken felül az autólízing és a gépjármű hitel esetében is élhetnek az adósok a hitelkiváltás lehetőségével.
Az UniCredit még megengedőbb, náluk a folyószámlahitelt, a hitelkártya tartozást, az autó és ingatlan lízinget, a gyűjtőszámlahitelt, sőt a munkáltatói és az önkormányzati kölcsönt is ki lehet váltani Babaváróval. Az OTP Bank pedig a bank saját hiteleinél engedélyezi csak a kiváltást, mint hitelcélt.
Autóhitel kiváltása
Akár autóhitel vagy áruhitel is kiváltható személyi kölcsönnel, lakáshitellel vagy Babaváró hitellel. Az, hogy ezek közül melyik elérhető, illetve melyik jelenti az optimális megoldást, az igénylő egyedi helyzetétől függ.
A hitelkiváltás kalkulátor működése
A Bankmonitor Hitelkiváltás Kalkulátora meglévő hitelünk vagy hiteleink adatai alapján pontos információval szolgál arra nézve, hogy jelenleg találhatunk-e kedvezőbb kamatú vagy biztonságosabb jelzálog hitelterméket helyette.
Az adósságrendező kalkulátor működése
A Bankmonitor Adósságrendező hitel kalkulátorával meglévő fedezetlen (nem jelzálog alapú) hitelünket vagy hiteleinket válthatjuk ki, vonhatjuk össze. Ha tehát nem rendelkezel jelzáloghitellel, vagy nem jelzáloghiteledet szeretnéd kiváltani, hanem egyéb kölcsöneidet (például áruhitel, folyószámla hitelkeret, személyi kölcsön, hitelkártya tartozás), akkor használd az Adósságrendező hitel kalkulátort!
Mely bankok kínálnak jelzáloghitelt kiváltásra?
A Bankmonitor lakáshitel kalkulátor alapján jelenleg a következő bankok kínálnak lakáscélú hitel kiváltására jelzáloghitelt: K&H Bank, Erste Bank, CIB Bank, Raiffeisen Bank, MagNet Bank, UniCredit Bank, MBH Bank, OTP Bank.
Nézd meg, hogy mennyit spórolhatsz lakáscélú hitelkiváltással a Bankmonitor hitelkalkulátorával!
KalkulálokTovábbi hitel- és támogatás kalkulátorok
Adósságrendező
hitel
Mennyi lakáshitelt
kaphatok?
Otthonteremtési
támogatás
Babaváró
hitel
CSOK
támogatás
Szabad
felhasználású hitel
Személyi
kölcsön
Támogatott
felújítási hitel
Blogajánló