Ezen a héten sok cikkünk szólt arról, hogy milyen módon használhatod fel az állam által nyújtott különböző pénzügyi támogatásokat okosan. Voltak tippek lakásvásárlóknak, házat építőknek, adójóváírásra utazó öngondoskodóknak és a gyerekeik taníttatására félre tevőknek egyaránt.
- Tipp: fizess kevesebb illetéket a lakásvásárlás után
Sokakat váratlanul ér lakásvásárlást követően a visszterhes vagyonszerzési illeték, pedig ezzel a költséggel is számolni kell, mert ha nem fizetjük be határidőre, adókén hajtják be rajtunk. Most az első lakásukat megvásárló fiataloknak járó illetékkedvezmény lehetőségeit jártuk körbe. Kinek és mikor jár a kedvezmény, hogyan lehet csökkenteni legálisan a befizetendő összeget? Itt mindent megtudhatsz erről.
- Tipp: Nehogy elbukd a 10+10 vagy 10+15 milliós CSOK-ot!
Az új lakóingatlant vásárlók előszeretettel veszik igénybe a vissza nem térítendő 10 millió Ft-os CSOK-ot és a kapcsolódó 10-15 millió Ft-os, fix 3%-os kamatozású kedvezményes lakáshitelt. Egy banánhéjról azonban kevesen tudnak, amin az egész borulhat: nem mindegy kitől vesszük meg az új építésű lakást, vagy házat. Hogy kitől lehet és kitől nem vásárolni, arról ITT olvashatsz részleteket.
A cikk a kalkulátor alatt folytatódik.
- Tipp: Örülhetsz, ha családi házat építenél!
Korábban már írtunk az újépítésű ingatlanoknál alkalmazható kedvezményes áfakulcs meghosszabbításáról. Közben azonban mintha megfeledkeztek volna az új ingatlant (jellemzően családi házat) építő magánszemélyekről, akik 2016 óta maximum 5 millió forint levonásig 5%-os áfát alkalmazhatnak jelenleg. (A kedvezmény az 5%-os és a 27%-os áfa különbözetéből jön össze.) Ez egy bruttó 25,4 millió Ft értékű ingatlan esetében 4,4 millió Ft jóváírást jelenthet. Van azonban egy jó hírünk, amiről ITT olvashatsz részletesen.
- Tipp: Így lehet olcsóbb a gyermekeid taníttatása
A szülők sok esetben nem engedik, hogy gyermekük a tanulmányokkal járó kiadások fedezésére diákhitelt vegyen fel, pedig ez a család számára sokkal olcsóbb megoldást jelenthetne, mint a többi hiteltípus. Ilyenkor a szülők azt szokták mondani, hogy ne kezdjék úgy a fiatalok a felnőttkort, hogy a szülői házból kikerülve máris hitelt vesznek a nyakukba. Arról, hogy ez jó vagy rossz döntés, ITT olvashatsz részletes cikket szakértőnktől.
- Tipp: Pár heted van, hogy 280 ezer Ft-tal növeld a nyugdíj-megtakarításaidat
Már nincs 1 hónapod sem a következő évig! Ezért elkezdhetsz azon gondolkozni, hogy idén milyen lehetőségeket nem használtál még ki! Ha van könnyen hozzáférhető megtakarításod, akkor tudunk Neked olyan lehetőségeket mutatni, melyekkel pár hónap leforgása alatt több százezer forinttal gazdagabb lehetsz! Ehhez csupán a megfelelő számlatípusokra kell elhelyezned a pénzedet! Ha szeretnéd rövid időn belül 250 – 280 ezer forinttal növelni a megtakarításaidat, érdemes lehet megfontolnod ITT olvasható tanácsainkat!
A cikk a kalkulátor alatt folytatódik.
- Tipp: Jön az állami nyugdíjkötvény
Már biztos, hogy belép az állam is a nyugdíjpiacra, mégpedig egy olyan kötvénnyel, amit a nyugdíjcélra gyűjtők nyugdíjas korukban kedvezőbb feltételekkel tudnak majd visszaváltani, mint a nyugdíjba menetelük előtt. Az állam célja, hogy a nyugdíj-előtakarékossági számla, az önkéntes nyugdíjpénztár és a nyugdíjbiztosítás megtartása mellett közvetlenül is alternatívát kínáljon a nyugdíjcélú megtakarítások között, és megmaradnak a nyugdíj-előtakarékosság után járó adóvisszatérítések is. Ha kíváncsi vagy erre az új állami lehetőségre, akkor ITT olvashatsz róla bővebben.
Ha pedig lakáshitelt keresel, akkor keresd meg a számodra legkedvezőbbet a Bankmonitor Lakáshitel Kalkulátorával,