Már egy hónapja elindult a hitelmoratórium, ám a részletek apránként derülnek csak ki. Tudjuk már például, hogy fizetni kell-e közben a hitelfedezeti biztosításokat, hogy mi történik az LTP-vel kombinált lakáshitelekkel, de azt is kiszámoltuk, hogy megéri-e vajon belépni a moratóriumba, majd a félre tett havi törlesztőket befizetni a hitelünkbe?
Nem lesz pénzügyi előnye, ha a moratórium alatt megspórolt pénzből előtörlesztünk
Végleges választ kaptunk arra a kérdésre, hogy megéri-e a hitelmoratórium alatt megspórolt törlesztőrészletekből előtörleszteni a hitelünket. Sokan úgy számolták, hogy ezzel a megoldással akár több százezer forintot is lehet spórolni egy lakáshitel futamideje alatt. A helyzet azonban korántsem ilyen egyszerű. Tovább a cikkre…
Kiszámoltuk, mekkora veszteséggel jár, ha idén már nem fizeted a lakástakarékodat
Sokan kérdezik, hogy a hitelmoratórium vajon vonatkozik-e a lakástakarékokra? Hiszen az, aki elveszíti az állását, csökkentett bért kap, esetleg fizetés nélküli szabadságon van, az a havi megtakarításokat sem feltétlenül tudja fizetni. Tovább a cikkre…
Az egyik banknál fizetni kell, a másiknál nem a hitelfedezeti biztosítást a moratórium alatt!
Még mindig sok kérdés érkezik a Bankmonitor.hu hitelszakértőihez azzal kapcsolatban, hogy a hitelmoratórium vajon vonatkozik-e a hitelfedezeti biztosításokra. A helyzet nem egyértelmű, ezért megnéztük, hogy mi az egyes bankok gyakorlata. Tovább a cikkre…
Extrém ideig is elhúzódhat most egy lakáshitel igénylése. Hogyan gyorsíthatjuk ezt fel?
Már a koronavírus járvány előtt is jelentős különbségek voltak a lakáshitelt nyújtó bankok között, ám ezek mostanra még jelentősebbek lettek, így akár a hiteligénylés sikere múlhat azon, melyikükhöz fordulunk. Igaz ez a hitelek átfutási idejére is, mert a mostani helyzetben 30, de akár 120 nap is eltelhet addig, amíg számlára érkezik a pénz. Tovább a cikkre…
Kiszámoltuk a hitelmoratórium hatását különböző élethelyzetekre, hitelekre
Teljesen eltérő a törlesztési moratórium hatása egy hitel teljes visszafizetésére attól függően, hogy mennyi a hitel kamata, hátralévő futamideje és a fennálló tartozás összege. Természetesen ezek az eltérések nagymértékben befolyásolják, hogy miként érdemes egy adósnak döntenie. Néhány élethelyzeten keresztül bemutatjuk a fizetési moratórium pénzügyi következményeit. Tovább a cikkre…
Megemelkedhet a hitelünk kamata a törlesztési moratóriumot követően?
A hitel moratórium ideje alatt – 2020. március 19-től idén év végéig – mentesülünk hitelünk tőke-, kamat- és díjfizetési kötelezettsége alól. A szüneteltetés ideje alatt felhalmozott kamatot meg kell fizetnünk a moratóriumot követően egyenlő részletekben, emiatt megemelkedne törlesztőrészletünk. Ezt elkerülendő a kölcsönünk futamidejét meghosszabbítják olyan mértékben, hogy a fizetési kötelezettségünk ne haladja meg a moratórium után sem az azt megelőző nagyságát. De mi történik akkor, ha a fizetési haladék ideje alatt kölcsönünk kamata megemelkedne? Tovább a cikkre…
Mi történik az ltp-vel kombinált lakáshitelekkel törlesztési moratórium alatt?
A hitel moratórium bevezetésével 2020. március 19-től egészen év végéig nem szükséges megfizetnünk hitelünk törlesztőrészleteit, ezzel segít a kormány a vészhelyzet alatt bajba jutott családoknak. De mi történik azokkal a hitelekkel, amelyek lakástakarékkal kombináltak, ott a bank felé fizetendő kötelezettségeink alól mentesülünk csak, vagy a lakástakarék havi befizetéseit sem kell teljesítenünk? Tovább a cikkre…